captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Durys atsidaro“: kaip keičiasi lietuviškosios tapatybės samprata

Prisiminkite, kaip draugams iš užsienio pristatinėjote Lietuvą. Tikrai minėjote cepelinus, Čiurlionį ir Sabonį, pasakojote apie gražią gamtą, o žemėlapyje dūrėte pirštu į širdies formos valstybės kontūrą.
Laidos vedėja Lolita Bytautaitė.
Laidos vedėja Lolita Bytautaitė.

Prisiminkite, kaip draugams iš užsienio pristatinėjote Lietuvą. Tikrai minėjote cepelinus, Čiurlionį ir Sabonį, pasakojote apie gražią gamtą, o žemėlapyje dūrėte pirštu į širdies formos valstybės kontūrą. Tačiau ar tik tai yra Lietuva ir jos identitetas? Kas yra mūsų tapatybė ir kaip ji keitėsi per dešimtį metų? Per dešimtį metų sakome todėl, kad būtent tiek laiko dizainerės Ieva Ševiakovaitė ir Jolanta Rimkutė kuria jaunatvišką, ryškią ir linksmą lietuvišką tapatybę.

Vienos iš 47 stygų užkabinimas prilygsta 20 kilogramų pakėlimui. Skamba visai neromantiškai ir iš pažiūros negrakščiai, priešingai nei išgaunamas garsas. Ir visa tai apie arfą, instrumentą, kuriuo skambino dar prieš mūsų erą. Dabar juo skambina jauna arfininkė Joana Daunytė ir priverčia suabejoti, kur esi, kai klausai jos muzikos – vis dar žemėje ar jau danguje? O gal tarp žemės ir dangaus.

Kalendorinio pavasario laukti jau nebereikia, todėl jį vejasi ir „Kino pavasaris", pristatydamas turtingą 230-ties filmų programą, dešimtis garsių svečių ir staigmenas žiūrovams. Staigmena, žiūrovams vertinantiems laiko patikrintą kiną, turėtų tapti ir prancūzų režisieriaus Jeano-Luco Godardo retrospektyva.

Jei pavasaris neateis – išsigelbėjimas yra – šviesi, spalvinga ir amžina kultūra. Tereikia atverti duris... Už jų – Lolita Bytautaitė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...