captcha

Jūsų klausimas priimtas

Premjera. J. Matonio „Baltam skersgatvy...“

Režisieriaus ir operatoriaus Juozo Matonio dokumentinis filmas „Baltam skersgatvy...“ – apie šioje sostinės gatvėje įsikūrusį dienos centrą, jį lankančių proto negalią turinčių žmonių emocijas, pasaulį, jausmus, jų būties išmatavimą.
Kadras iš J. Matonio filmo „Baltam skersgatvy..."
Kadras iš J. Matonio filmo „Baltam skersgatvy..."

Režisieriaus ir operatoriaus Juozo Matonio dokumentinis filmas „Baltam skersgatvy...“ – apie šioje sostinės gatvėje įsikūrusį dienos centrą, jį lankančių proto negalią turinčių žmonių emocijas, pasaulį, jausmus, jų būties išmatavimą.  

Filme rodoma Vilniuje veikiančio dienos socialinės globos įstaigos „Šviesa“ lankytojų – žmonių, turinčių proto negalią, – kasdienybė ir šventės: valandos medžio dirbtuvėse, aplinkos tvarkymo metas, makiažo užsiėmimai, muzikos pamokos, gimtadienio laukimas, Vasario 16-osios minėjimas. Per vaizdajuostėje užfiksuotas įstaigos globotinių emocijas, jų pasaulį žiūrovui pateikiama galimybė ne tik pratintis prie neįgaliųjų pasaulio, bet ir stebėti itin subtilius dalykus: kad proto negalią turintieji itin lengvai ir jautriai suvokia kūrybą; vertina rūpinimąsi jais, rodomą meilę, šilumą, pagarbą; turi gerai išvystytą teisybės, teisingumo suvokimą; tampa laimingi, kai jaučiasi saugūs ir mylimi.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...