captcha

Jūsų klausimas priimtas

Suvilioti mažų kainų Islandijos lietuviai šluoja parduotuvę, kurioje prekės – iš sąvartyno

Suvilioti mažų kainų, į vieną Reikjaviko parduotuvę plūsta lietuvių emigrantai. Pigu ten todėl, kad visos prekės atkeliauja iš netoliese esančio sąvartyno. Islandijoje kainos aukštos, tad nieko keisto, kad ką tik atvykęs čia gyventi daug ko negali sau leisti. Emigrantams, kuriems apsigyvenus reikia būtiniausių daiktų, tokia parduotuvė – tikras išsigelbėjimas. Pirmuosius savo baldus čia įsigijo ir lietuvė Violeta. Tik šiandien ji jau nebe pirkėja, o pardavėja.
Kadrai iš laidos.
Kadrai iš laidos.

„Prieš daugybę metų čia pirkau pirmąją kėdę, pirmąjį stalą, sofą, pirmuosius indus... Pamenu, kai atėjau pirmą kartą, pagalvojau, kaip aš norėčiau čia dirbti. Pagaliau dirbu“, – pasakoja LRT TELEVIZIJOS laidos „(Ne)emigrantai“ herojė Violeta. Moteris šį antradienio vakarą pasakos, kad kiekvienas jos rytas prasideda nuo specialių konteinerių kraustymo. Juose darbuotojai ieško daiktų, kuriuos vis dar galima naudoti.

O tokių – tikrai nemažai. Dauguma jų nesulūžę, o kai kurie net labai brangūs – pavyzdžiui, auksiniai auskarai ar dizainerio suprojektuotas šviestuvas. „Buvo krėslas, kuris naujas parduotuvėje kainuoja beveik 500 tūkst. kronų (apie 3,6 tūkst. eurų). Žmonės išmeta viską. Auksą, sidabrą, papuošalus, brangią kosmetiką, vazas, žvakides,  drabužius su etiketėmis“, – laidoje pasakos emigrantė Violeta.

Gyventi į Islandiją moteris atsikraustė prieš 10 metų. Palyginti su pinigais, kuriuos tuo metu uždirbdavo Panevėžyje, Islandija atrodė kaip nesibaigiančios aukso kasyklos. Violeta ir jos vaikinas lietuvis manė, kad susitaupys pinigų, grįš į Lietuvą, pasistatys namą ir ramiai sau gyvens. Bet gyvenimas pasisuko kitaip – Violetos namas stovi ne Panevėžyje, bet Reikjavike, o gyvena ji ten su emigrantu iš Lenkijos ir dviem jų vaikais.

„Iš pradžių jis man nepatiko. Buvo, kad mes vienas kitam net „labas“ nesakėm. Mes gal pusmetį nekalbėjom“, – pripažins moteris. Sakoma, kad nuo neapykantos iki meilės – tiktai vienas žingsnis. Žengę tą žingsnį jie tapo pora ir šiandien turi viską, o svarbiausia – vienas kitą ir pagausėjusią šeimą. Violetos asmeninio gyvenimo istorija ir darbo sąvartyno parduotuvėje subtilybės „(Ne)emigrantuose“ – šį vakarą 19:30 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.LT.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close