captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Emigrantai“: Jurijus Smoriginas ir Ingrida Martinkėnaitė išvyko iš Lietuvos?

Saulė, žydinčios gėlės, nokstantys bananai ir kasdienės maudynės jūroje. Apie tokį žiemos sezoną pasakoja garsusis choreografas Jurijus Smoriginas ir grupės „69 Danguje“ narė Ingrida Martinkėnaitė.  
Jurijus Smoriginas su reportažų autoriumi Orijumi Gasanovu Fuerteventūroje.
Jurijus Smoriginas su reportažų autoriumi Orijumi Gasanovu Fuerteventūroje.

Saulė, žydinčios gėlės, nokstantys bananai ir kasdienės maudynės jūroje. Apie tokį žiemos sezoną pasakoja garsusis choreografas Jurijus Smoriginas ir grupės „69 Danguje“ narė Ingrida Martinkėnaitė. Šildančios ir intriguojančios žiemos emigrantų istorijos – LRT laidoje „Emigrantai“ antradienį iškart po „Panoramos“.

Ne vienerius metus televiziniuose šokių projektuose teisėjaujantis Jurijus Smoriginas po šou filmavimų kartu su žmona Dalia išvyko žiemoti į Fuerteventūrą – vieną iš Kanarų salų. Netoliese esančią Tenerifės salą pasirinko Ingrida, į kurią emigravo kartu su dukryte. Abu laidos herojai gyvena mažuose, ramiuose miesteliuose. Pavargę nuo Vilniaus triukšmo ir nuolatos juos supančių gerbėjų dėmesio, jie tikisi, kad Kanaruose galės gyventi kaip eiliniai žmonės. Kokiomis sąlygomis ir kokioje aplinkoje jie gyvena? Ką veikia? Ir galiausiai – kiek gi kainuoja emigracija žiemą?

Kitos laidos herojės Lina ir Daiva prisipažįsta, jog į Norvegiją atvyko ne iš gero gyvenimo. Lietuvoje abiejų šeimos susidūrė su finansiniais sunkumais, o emigracija buvo jų gelbėjimosi ratas. Abi moterys šiuo metu dirba senelių namuose slaugėmis. Nors šis darbas reikalauja tiek fizinių, tiek emocinių jėgų – džiaugiasi, kad Norvegijoje jaučiasi gerbiamos ir reikalingos. Abi kartkartėmis pagalvoja apie grįžimą į Lietuvą, tačiau šiuos planus palieka tolimai ateičiai.

Šildanti Kanarų žiema ir nepagražinta realybė Norvegijoje – socialinės dokumentikos laidoje „Emigrantai“ antradienį 21:15 per LRT televiziją. Reportažus rengė Orijus Gasanovas ir Arminas Šileikis. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...