captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Nacionalinė paieškų tarnyba”

Kėdainiškė Zozana ieško žmonių, ką nors žinančių apie jos dėdės, vienintelio mamos brolio, Antano Vasiliausko,  likimą. Seni tai buvo laikai. Pati karo pabaiga, kuomet Zozanos žiniomis jos dėdė pateko į vieną Polocko miesto ligoninę. Išrašytas namo,  pas savo artimuosius taip ir negrįžo. Prapuolė, dingo, ir niekas iš namiškių daugiau jo namatė. Tačiau šeimoje ilgus metus sklandė kalbos, kad dėdė galėjo pabėgti į Vakarus. Šiandien jokiais faktais nepatvirtintos. Tik kalbos.
Laidos vedėja Palmira Galkontaitė.
Laidos vedėja Palmira Galkontaitė.

Kitos šio vakaro paieškos pasiekė mus iš Kazachstano sostinės Astanos.  Atkeliavo pas mus lyg moralinis įsipareigojimas, sau ir artimiesiems duotas pažadas. Karo pabaigoje į lagerį Komijoje buvo ištremtas ir lietuvis Ignas Jurkšys. Po dešimties kalėjimo metų persiųstas į Kazachstaną. Čia sukūrė šeimą. Aplinkinių buvo labai gerbiamas. Tačiau nepaisant regis nusistovėjusio gyvenimo, mintimis ir širdimi vis gręžėsi į Lietuvą. Kas tie žmonės, kas tie artimieji, kurių iki paskutinio atodūsio ilgėjosi?

Na o praėjusį rudenį pasakojome apie tai, kaip viena moteris ieškojo sesers. Pagrandukės, vienintelės, apie kurios likimą nežinojo nieko. Tik vardą, tokį keistą -Igna.

Igną, seniai vadinamą kitu vardu, radome Norvegijoje, Osle.  Labai nedrąsiai, įsitempusi, kupina begalės vidinių prieštaravimų ir abejonių, vieną dieną mūsų pakviesta ji atskrido į Lietuvą. Supažindinome seseris.  Rodėme jų susitikimą. Tačiau anaiptol nebuvome tikri, ar pirmą kartą susitikusios seserys norės, ar stegsis ir toliau laikytis išvien? Kaip tad nudžiugome,  sužinoję, kad praėjusį rudenį jaunėlės viešnagė Lietuvoje nebuvo vienintelė.

Nacionalinė paieškų tarnyba, penktadienį, 18.30 val. Vedėja Palmira Galkontaitė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...