captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Arbatėlė su Musoliniu“ (Tea with Mussolini)

Florencija, 1934 metai. Nors į valdžią ateina žiaurusis diktatorius Musolinis su savo pakalikais, saulėtame, mieguistame Italijos mieste, atrodo, niekas nesikeičia. Kilmingos pagyvenusios anglės, vietinių gyventojų pramintos skorpionėmis, gyvena ramiai ir nerūpestingai, manydamos, kad Musolinis jas globoja.

Vaidina: Cher, Judi Dench, Joan Plowright, Maggie Smith, Lily Tomlin, Baird Wallace, Charlie Lucas, Massimo Ghini, Paolo Seganti, Claudio Spadaro, Mino Bellei, Paul Chequer

„Arbatėlė su Musoliniu“ – pusiau autobiografinis filmas, kurį režisavo Franco Zeffirellis, o scenarijų parašė Johnas Mortimeris. Jis pasakoja apie italų berniuką Luką, kurį augino britų ir amerikiečių moterų pulkas prieš ir per Antrąjį pasaulinį karą.

Florencija, 1934 metai. Nors į valdžią ateina žiaurusis diktatorius Musolinis su savo pakalikais, saulėtame, mieguistame Italijos mieste, atrodo, niekas nesikeičia. Kilmingos pagyvenusios anglės, vietinių gyventojų pramintos skorpionėmis, gyvena ramiai ir nerūpestingai, manydamos, kad Musolinis jas globoja. Juk jis pats prie arbatėlės pažadėjo vienai iš jų, buvusio pasiuntinio žmonai,  saugoti nuo bet kokio pavojaus. Tačiau greitai diktatorius pamiršta savo pažadus. Kilmingas ponias ima persekioti, jos verčiamos išvykti iš šalies. Netikėtai jos sulaukia pagalbos iš ten, iš kur visai nesitikėjo. Jauna turtinga amerikietė, kurią lig šiol garbiosios ponios vadino vulgaria ir nė nesiteikė su ja bendrauti, imasi padėti be pastogės Italijoje likusioms damoms. O kartu jos auklėja motinos paliktą nesantuokinį italų verslininko sūnų Luką. Meilė mažajam berniukui verčia britų ponias nepaisyti asmeninių pavojų...

BAFTA apdovanojimas įteiktas geriausiai antrojo plano aktorei Maggie Smith, taip pat nominacija už kostiumus. Iš viso pelnyti 5 apdovanojimai ir 3 nominacijos.

Drama

Italija, Didžioji Britanija

1999

N-14

Režisierius: Franco Zeffirelli

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...