captcha

Jūsų klausimas priimtas

Premjera. „Lietuvos Respublikos Prezidentas Aleksandras Stulginskis“

Apie vieną ryškiausių XX a. Lietuvos istorijos asmenybių, antrąjį Lietuvos prezidentą Aleksandrą Stulginskį ir ekspediciją į ilgametę jo tremties vietą – Krasnojarsko kraštą – Justino Lingio dokumentinis filmas „Lietuvos Respublikos Prezidentas Aleksandras Stulginskis“ per LRT KULTŪRĄ.
Antrasis Lietuvos prezidentas Aleksandras Stulginskis.
Antrasis Lietuvos prezidentas Aleksandras Stulginskis.

Apie vieną ryškiausių XX a. Lietuvos istorijos asmenybių, antrąjį Lietuvos prezidentą Aleksandrą  Stulginskį ir ekspediciją į  ilgametę jo tremties vietą - Krasnojarsko kraštą –

Justino Lingio dokumentinis filmas „Lietuvos Respublikos Prezidentas Aleksandras Stulginskis“ per LRT KULTŪRĄ.

Dokumentinis filmas „Lietuvos Respublikos Prezidentas Aleksandras Stulginskis“ pasakoja apie vieną ryškiausių XX a. Lietuvos istorijos asmenybių, valstybininką, buvusį Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininką, Lietuvos ūkininkų sąjungos lyderį ir Steigiamojo Seimo pirmininką A. Stulginskį. Jam tapus valstybės vadovu buvo išleisti visi pagrindiniai Lietuvos įstatymai, įtvirtinti šalies ūkinio gyvenimo pamatai, įžiebti tautinės kultūros židiniai. A. Stulginskiui būnant prezidentu atgautas Klaipėdos kraštas, įkurtas Lietuvos universitetas, įvestas litas, suformuota Lietuvos bankininkystės sistema, priimta Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos valstybę pripažino Jungtinės Tautos.

Filme pasakojama ir apie 2012 m. surengtą ekspediciją „Kraslagas’12. Prezidento A. Stulginskio tremčiai atminti“, kurios metu buvo skleidžiama informacija apie Prezidentą Krasnojarsko krašte, aplankytos čia buvusių lagerių vietos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...