captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Marija Antuanetė“ (Marie Antoinette)

Vaidina: Kirsten Dunst, Jason Schwartzman, Rip Torn, Judy Davis, Asia Argento, Marianne Faithfull, Rose Byrne, Aurore Clement, Guillaume Gallienne, Molly Shannon, Steve Coogan

Kiek neįprasta, ironiška kino versija apie jauniausią, labiausiai nekenčiamą ir Prancūzijos visuomenės nesuprastą karalienę Mariją Antuanetę. 14-metė austrų kilmės princesė Marija Antuanetė ištekinama už nedaug vyresnio prancūzų sosto įpėdinio Liudviko XVI. Mergina patenka į XVIII amžiaus  prancūzų karaliaus rūmų  intrigų ir užnuodytų diplomatinių ryšių sūkurį, kur ji visai nenorėjo atsidurti. Kadangi Liudvikas į jaunąją žmoną net septynerius metus nekreipė dėmesio ir nereagavo į jos nesuskaičiuojamus bandymus sugundyti, karalienė turėjo daug laiko pramogoms, šokiams, kazino ir apsipirkimui parduotuvėse. Filmas baigiasi dar iki 1793-iaisiais jai įvykdytos egzekucijos.

Kūrybinė grupė gavo išskirtinį Prancūzijos vyriausybės leidimą filmuoti Versalio rūmuose, ištaiginguose soduose ir kitose realiose vietovėse. Visa tai neabejotinai pridėjo filmui autentiškumo, nes režisierė galėjo dirbti tikrame Marijos Antuanetės kambaryje, garsiojoje veidrodžių salėje ir kitose Versalio slaptose vietose, kur turistai neleidžiami.

Juosta pelnė „Oskarą“ už geriausius kostiumus. Laimėti Kanų kino festivalio apdovanojimai, tarp jų „Auksinė palmės šakelė“. Iš viso 16 apdovanojimų ir 20 nominacijų.

Istorinė biografinė drama

JAV, Prancūzija, Japonija

2006

N-14            

Režisierė: Sofia Coppola

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close