captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Nes man tai rūpi“: kaip vyksta kultūros pertvarka Lietuvoje?

Iš Kultūros ministerijos nutekintas ir viešoje erdvėje pasirodęs kultūros įstaigų pertvarkos planas sukėlė nerimą šalies kultūros bendruomenėje – kokie procesai vyksta Lietuvoje, kodėl dėl pokyčių nediskutuojama viešai, kas atlieka analizę ir kas teikia tokius pasiūlymus? Susidariusią situaciją analizuojame laidoje.

„Valstybinių kultūros įstaigų tinklo pertvarka“ – taip pavadintą raštą, nutekintą iš Kultūros ministerijos kompiuterių, savo Facebook`o profilyje paskelbė nuolatinis šios ministerijos kritikas konservatorius Vytautas Juozapaitis. Koks tai dokumentas, kokia tai pertvarka ir koks jos tikslas, kas ją vykdo ir kas šių idėjų autoriai? Pasiūlymai perkelti orkestrą, uždaryti teatrus ar sujungti bibliotekas sukėlė kultūros bendruomenėje didelį nerimą. Niekas neabejoja, kad nuo sovietinių laikų užsikonservavusi valstybinių įstaigų sistema turi būti peržiūrima ir pertvarkoma.  Tačiau kokia turėtų būti ta reforma, kokiais būdais vykdoma ir ko reikėtų siekti – dėl šių dalykų nei su visuomene, nei su menininkais kol kas niekas nediskutavo.

Kokios kultūros pertvarkos reikia Lietuvoje, kokiais metodais ją reikėtų vykdyti ir kokius tikslus kelti – apie tai kalbėsime laidoje.

Diskusijoje dalyvauja Lietuvos nacionalinės filharmonijos generalinė direktorė Rūta Prusevičienė, Lietuvos nacionalinės M .Mažvydo bibliotekos Informacijos išteklių departamento direktorė Jolita Steponaitienė, Profesionalaus scenos meno įstaigų tarybos prie Kultūros ministerijos narė Elona Bajorinienė ir kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė.

Laidos vedėja Jolanta Kryževičienė.

Režisierė Jolanta Stripeikienė.

„Nes man tai rūpi“  – gegužės 27 d., sekmadienį, 19 val. per LRT KULTŪRĄ.

https://www.facebook.com/nesmantairupi/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...