captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Nes man tai rūpi“: kaip būti laimingam?

Būsiu laimingas, kai turėsiu nuosavą butą, kai nukeliausiu į pasaulio kraštą. Būsiu laiminga, kai turėsiu gerą darbą, kai ištekėsiu ir sukursiu šeimą. Ir ateina diena, kai mes turime viską, išskyrus vieną dalyką – nesijaučiame laimingi. Ar įmanoma šiame beprotiškame pasaulyje tapti laimingam?

Jums tikriausiai kelia daug įtarimų klausimas, kaip būti laimingam? Juk dažniausiai kalbame apie finansinę sėkmę, apie karjerą ir įdomų laisvalaikį, apie vaikų laimėjimus ir studijas prestižiniuose universitetuose. Kas yra toji laimė, kaip ją suprantame, ar ji apskritai yra reikalinga šiandieniniam žmogui?

Psichologijos mokslas apibrėžia, kas yra laimė. Taip pat analizuoja priežastis, kurios paverčia mus nelaimingais. Ar tikrai yra teisingas posakis „Be pinigų nėra laimės“? Kodėl skurde gyvenančios tautos mums atrodo laimingesnės už civilizacijos laimėjimais pertekusius vakarų žmones? Ar žmogus gali sąmoningai susikurti laimę, ar tai sėkmingai susiklosčiusių aplinkybių rezultatas?

Kaip mums tapti laimingiems kalbamės su psichologe, habilituota socialinių mokslų daktare, profesore Danute Gailiene ir gydytoju psichoanalitiku, medicinos mokslų daktaru Tomu Kajoku.       


Laidos vedėja Jolanta Kryževičienė.

Režisierė Jolanta Stripeikienė.

„Nes man tai rūpi“  – gegužės 6 d., sekmadienį, 18.00 val. per LRT KULTŪRĄ.


https://www.facebook.com/nesmantairupi/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...