captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Nacionalinė paieškų tarnyba”

Pirmosios šio vakaro laidos istorijos herojė Nijolė, daug metų dirbdama darbą, reikalaujantį didžiulės emocinės ištvermės, regis užsigrūdino ir išmoko neprarasti vilties, net kai tos vilties lieka labai nedaug.  O taip pat suprato viena – kai kažkas labai rūpi, kalbėk apie tai, kol dar spėji, kol dar yra tų, kurie gali išgirsti.
Laidos vedėja Palmira Galkontaitė.
Laidos vedėja Palmira Galkontaitė.

Labai jautrus ir gana netikėtas kitas šio vakaro paieškų prašymas. Netikėtas ne todėl, kad šįsyk mūsų  laidos ir visų laidos žiūrovų pagalbos prašo žinomas žmogus,  seimo narys, o todėl, kad priverčia susimąstyti, koks ilgaamžis ir koks besąlygiškas gali būti mažo vaiko dėkingumas. Dėkingumas tiems, kurie, jam, atskirtam nuo šeimos, nuo artimųjų mažam berniukui, kadaise dovanojo dalelę savo meilės.

Na o ne taip seniai pasakojome kitą labai jautrią padėkos istoriją. Tąsyk du garbaus amžiaus ponai ieškojo pokary Marijampolės ligoninėje dirbusios medicinos seselės Saulynaitės. Nežinojo nei jos vardo, nei galimai pasikeitusios pavardės. Nežinojo, kaip susiklostė jos likimas. Tik jautėsi labai dėkingi už jos atjautą ir pasiaukojimą.

Nedaug turėjome vilties, kad pavyks susisiekti su dar gyva pokario medicinos sesele. Tačiau tikėjome, kad geri žmonės negali nugyventi vienui vieniši, kad turėtų būti kas nors, kam šalia jų taip pat buvo šilta, kad turi būti ir kitų, kurių atmintyje jie išlieka.

Na o šios laidos pabaigoje – paieškos, kurios pasiekė mus iš Rusijos. Nors šių paieškų iniciatorė nieko nežinojo nei apie mus, nei apie mūsų laidą. Savo artimųjų Olita ieškojo Latvijoje. Kaip tad nustebo, kai vieną dieną paskambinome jai iš Lietuvos ir prakalbome apie jos ieškomus artimuosius. Nė nežinojo, kad būtent Lietuvoje gyvena tie, kurie daugybę metų jos ilgisi ir kad šį pasakojimą turėtume pradėti būtent nuo Lietuvos.

Nacionalinė paieškų tarnyba,

Šeštadienį, 18.30 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...