captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Nacionalinė paieškų tarnyba”

Laidos vedėja Palmira Galkontaitė.
Laidos vedėja Palmira Galkontaitė.

Laidos pradžioje – paieškos, kurios tebelaukia savo atomazgos. Sesuo ieško brolio. Kūdikystėje likę našlaičiai, kad ir išskirti į skirtingas šeimas, jiedu stengėsi nepamesti vienas kito. Domėjosi vienas kito gyvenimu, susiskambindavo, susitikdavo. Deja, paskutinį kartą sesuo matė brolį daugiau nei prieš trisdešimt metų.

Visą tą laiką, Birutės galvoje, sukosi klausimas: kodėl? Kas galėjo nutikti jos broliui?

Antrasis šio vakaro laidos pasakojimas – apie kadaise neišskiriamą lietuvių šauktinių trijulę. Kadaise vieno kitam duotą pažadą, ir pasibaigus tarnybos Ukrainoje laikui, ir sugrįžus namo, į Lietuvą, niekada nepasimesti. Du iš jų tą pažadą tęsi antai jau penkiasdešimt metų. O kur likimo vėjai nubloškė trečiąjį?

Na o laidos pabaigoje – nuostabi istorija apie dvi seseris, apie tėvą ir dukterį, kuriems buvo lemta ilgus metus nugyventi nepažįstant vienam kito.

„Nuo pat tos akimirkos, kai tik sužinojau, kad turiu seserį, - rašė mums Loreta, - visuomet norėjau su ja susipažinti.“ O ta akimirka, sujaukusi Loretos jausmus, buvo prieš 50 metų. Loretai tuomet tebuvo šešiolika.

Keistas skambutis ir anapus laužyta lietuvių kalba prabilęs jaunatviškas tėvo ieškančios merginos balsas atskleidė ilgus metus nutylimą šeimos paslaptį. Tąsyk Loreta sužinojo, kad turi seserį. Niekada nematytą, nepažintą ir tolimą. Anot mamos gyvenančią Latvijoje, Rygoje.

Kai Loreta, skatinama vis stiprėjančios tėvo nekantros,  kreipėsi į mūsų laidą, jos sesers paieškas mes ir pradėjome Latvijoje.  O netrukus jau žinojome, kad žinių sulaukti turėtume iš visai kitos šalies.

Šeštadienį, 18.30 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...