captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Nes man tai rūpi“: ar vaikams suteikta beribė laisvė jau yra tėvų meilės ženklas?

Kai kurie restoranai nebepriima šeimų su vaikais, nes tėvai suteikia savo atžaloms beribę laisvę, o toks elgesys trikdo kitus lankytojus. Ar yra laisvės ribos? Kuo grindžiami mūsų santykiai su vaikais?

Šiandien tėvai stengiasi ugdyti laisvą, kūrybišką asmenybę, neriboti vaiko poreikių, suteikti plačiausias galimybes. Tačiau dažnai girdime apie paradoksalią situaciją, kai puikias sąlygas, beribę laisvę turintys vaikai jaučiasi vieniši ir niekam nereikalingi. „Vaikai turėtų mokytis laikytis tam tikrų ribų. Tie, kuriems viskas leidžiama, jaučiasi nemylimi ir nelaimingi“,– pastebi psichologė Rasa Bieliauskaitė. „Ne kartą mačiau situaciją restorane, kai suaugę sėdi, bendrauja, o vaikai žiūri į telefonų ekranus. Nemanau, kad tai yra bendravimas“,– teigia žurnalistė Beata Nicholson. „Mes dažnai kalbame apie suteiktus daiktus – planšetes, kažkokius įrenginius, bet paklauskime savęs, ar mokame praleisti laiką kartu“,– retoriškai klausia penkių vaikų tėtis Evaldas Lasys.

Kaip parodyti savo rūpestį, kaip sukurti ir išsaugoti artimus santykius su vaikais, diskutuoja individualiosios psichologijos analitikė daktarė Rasa Bieliauskaitė, televizijos laidų vedėja, žurnalistė, knygų autorė Beata Nicholson, architektūros ir pramonės fotografas, Šeimų universiteto moderatorius Evaldas Lasys.

Laidos autorė Jolanta Kryževičienė.

Filmuoto siužeto autorė Valdonė Rudenkienė.

Režisierė Jolanta Stripeikienė.

 

„Nes man tai rūpi“  – balandžio 29 d., sekmadienį, 18 val. per LRT KULTŪRĄ.

 

https://www.facebook.com/nesmantairupi/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...