captcha

Jūsų klausimas priimtas

Elito kinas: „Nekalti prisiminimai“ (Innocence of Memories)

Nobelio literatūros premijos laureato Orhano Pamuko romanas „Nekaltybės muziejus“ perkeliamas į ekraną. Autorius paaukojo visą Nobelio piniginę premiją Nekaltybės muziejui Stambule atidaryti.Čia eksponuojami knygoje minėti ir su aprašytais įvykiais tiesiogiai susiję daiktai.

Nobelio literatūros premijos laureato Orhano Pamuko romanas „Nekaltybės muziejus“ perkeliamas į ekraną. Autorius paaukojo visą Nobelio piniginę premiją Nekaltybės muziejui Stambule atidaryti.Čia eksponuojami knygoje minėti ir su aprašytais įvykiais tiesiogiai susiję daiktai. Kiekvienam iš 83 knygos skyrių skirta atskira vitrina, o prie įėjimo laiptų lankytojus pasitinka 4 213 cigarečių nuorūkų su kruopščiai užrašytomis ypatingų įvykių datomis, kurios jautriausias smulkmenas autoriui atvirai išklojusiam Kemaliui primena gražuolę mylimąją – tolimą giminaitę Fiusun. Prieš mirtį jis atidavė rašytojui daug sukauptų asmeninių merginos daiktų. Muziejus veikia penkių aukštų name, kuriame iš tiesų gyveno Fiusun su šeima. Nors mergina išteka už kito, o veda ir pats Kemalis, jis ir toliau devynerius metus ją lanko ir renka mylimąją primenančius daiktus.

Britų režisieriaus „Nekaltybės muziejus“ perkeliamas į dar vieną lygmenį ir vizualiai prisipažįsta, kad myli, neįsivaizduojamo grožio merginai, kerinčiam ir melancholiškam Stambului, į kurio gatves sutemus išbėga gausybė šunų. Bosforo sąsiaurį juosianti Turkijos sostinė nejučiomis tampa neatsiejamu filmo herojumi.

Čia susipina tikri faktai ir grožinė literatūra, knyga ir muziejus, atmintis ir architektūra...

Rodytas Vilniaus tarptautinio festivalio „Kino pavasaris“ programoje.

Dokumentinė drama

Jungtinė Karalystė

2015

N-14

Režisierius: Grant Gee

 Innocence of Memories
(2015) on IMDb

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...