captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Mūsų gyvūnai“: pažintis su Kornvalio reksų veisle

Tai grakščios ir elegantiškos katės, ilga, plona uodega. Lieknos ir raumeningos augintinės išsiskiria aksomo švelnumo kailiu, kuris atrodo tarsi sugarbanotas. Laidoje pasakosime, kuo ypatinga jų kailio struktūra, kaip jis turėtų būti prižiūrimas bei puoselėjamas. Kalbėsime ir apie kačių būdą. Pasirodo, jos judrios ir žaismingos, prieraišios ir nuolat reikalaujančios šeimininkų dėmesio. O kaip Kornvalio reksai sutaria su vaikais?

Kokių turi pomėgių ir ypatumų, pasakos veisėjai ir augintojai. Apie kačių populiaciją, sveikatos būklę žiniomis pasidalins felinologijos specialistai jau šį sekmadienį.

Pudė, Rudė, Lojus ir Princas – keistuolio iš Kauno augintiniai. Vyras, save vadinantis Gero ūpo dėde, nestokoja geros nuotaikos, optimizmo ir idėjų. Štai vieną dieną sumąstė, kad nori keliauti po pasaulį, susirinko daiktus, sėdo į kelioninį autobusiuką ir išriedėjo su visais keturiais savo šunimis. Pasak jo, aplankė per 60 šalių. Kadangi tolimoms kelionėms reikia nemažai lėšų, Gero ūpo dėdė parengė programą, kurią rodydavo pakelėse susirinkusiems smalsuoliams: grodavo, dainuodavo ir net šokdavo. Po nuotaikingų pasirodymų keliauninkas iš Lietuvos gaudavo ir pinigų, ir maisto, ir net šunyčiams ėdalo. Beje, ar žinote, kodėl pasirodymuose jo pūkuoti keturkojai bendrakeleiviai  augintiniai nedalyvaudavo? Papasakosime, kodėl Gero ūpo dėdė neleidžia saviškių į sceną, kaip keturkojus saugojo dykumoje nuo karščio,  kokių patyrė nuotykių ir daug keistenybių bei smagybių – geras ūpas garantuotas.

Pavasarėjant iš tolimų kraštų sugrįžta paukščiai. Šį kartą laidoje kalbėsime apie paukščių žūtis. Statistika teigia, jog daugiausia paukščių žūna nuo kiemuose bėgiojančių katinų. Tiesa, šiuos sunku būtų išauklėti ir pakeisti jų plėšrios prigimties instinktus. Kita paukščių žūčių priežastis tiesiogiai susijusi su žmonėmis, t.y., su mūsų sukurtomis infrastruktūromis – daugiaaukščiais. Kuo daugiau pastatų su stiklinėmis sienomis, tuo daugiau mūsų skrajūnų atsitrenkia į juos. Yra ir kitų priežasčių. Kaip apsaugoti paukščius ir ką mes visi nesunkiai galėtume pakeisti, laidoje kalbėsimės su Lietuvos ornitologų draugijos vadovu Liutauru Raudonikiu, sekmadienį 11:30 per LRT TELEVIZIJĄ. Vedėja Rasa Eilunavičienė.

„Mūsų gyvūnai“ – balandžio 8 d., sekmadienį, 11:30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...