captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Nes man tai rūpi“: kodėl nauji stikliniai pastatai dygsta griežtai saugomo paveldo vietose?

Prabangus daugiabučių kvartalas, kylantis šalia Misionierių bažnyčios ir vienuolyno, viešbutis, biurų ir konferencijų kompleksas, stikliniu žiedu apjuosiantis Šv. apaštalų Jokūbo ir Pilypo bažnyčią ir vienuolyną, – tai naujos statybos labiausiai saugomose paveldo zonose. Kaip vystosi Vilnius, koks yra seno ir naujo miesto santykis?  

Visuomenės ir profesionalų nepasitenkinimas kilo dėl netyčia paviešintos vizualizacijos, kurioje atsiskleidžia, koks masyvus stiklinis komercinės paskirties kompleksas apjuos Šv. apaštalų Jokūbo ir Pilypo bažnyčią ir vienuolyną. Nors leidimo statyboms Vilniaus savivaldybė dar nedavė, tačiau didelių problemų dėl aukštingumo ir tūrių savivaldybės atsakingi darbuotojai nemato. Investicijų valdymo bendrovės „Lords LB Asset Management“  kompleksui architektūrinį projektą sukūrė studija „Archinova“ ir Danijos architektūros ir dizaino studija PLH. 

„Tai nėra brandus architektūrinis projektas, – teigia dailės istorikė dr. Giedrė Mickūnaitė. – Jis stokoja subtilumo, pokalbis su esamu paveldu lėkštam lygyje. Užuot tarpininkavę paveldui, parodę, leidę atsiskleisti, nauji pastatai jį visiškai užgožia“. Kaip atsiranda tokie projektai, kodėl jie vykdomi pačiose gražiausiose, tačiau griežčiausiai saugomose teritorijose? Apie tai laidoje diskutuoja architektas Audrius Ambrasas, Vilniaus miesto Plėtros departamento direktorius, miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis, dailės istorikė humanitarinių mokslų daktarė Giedrė Mickūnaitė, Miesto planavimo visuomeninės komisijos pirmininkas, Statybos ir architektūros teismo ekspertų sąjungos vadovas Gintautas Tiškus.

Laidos autorė Jolanta Kryževičienė.

Režisierė Jolanta Stripeikienė.

„Nes man tai rūpi“  – balandžio 8 d., sekmadienį, 18.00 val. per LRT KULTŪRĄ.

Laida kartojama balandžio 10 d. 13.35 val.

 

https://www.facebook.com/nesmantairupi/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close