captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Nes man tai rūpi“: ar yra Lietuvoje nežinoma žemė?

„Nežinoma žemė. Šalčia“ – naujas dokumentinis spektaklis kviečia žiūrovus į Šalčininkus. Ar žmonės čia kalba lietuviškai? Ar jiems rūpi Lietuvos reikalai? Ar yra dalykų, apie kuriuos sutartinai visi nekalba?
D. Matvejevo nuotr.
D. Matvejevo nuotr.

Tarsi pamindamas teatro dirbtinumą, į mūsų scenas vis drąsiau ateina dokumentinis teatras. Tikrais įvykiais paremtos istorijos, kurias dažnai pasakoja šių įvykių liudininkai tarsi atveria žiūrovui aštrią realybę – nepagražintą, neišdailintą meninėmis formomis. Pirmieji dokumentiniai spektakliai susiję su vokiečių trupe „Rimini protokoll“, tačiau ir Lietuvos kūrėjai išleido didelio susidomėjimo sulaukusį spektaklį „Žalia pievelė“ apie Visagino AE. Dabar „Žalios pievelės“ autoriai  ruošiasi naujai premjerai „Nežinoma žemė. Šalčia“. Keletą mėnesių Šalčininkuose buvo įrašinėjami gyventojų pasakojimai apie šį kraštą, žmonių gyvenimą, santykius, požiūrį į kontrabandą, šeimą, Lietuvą.

Apie stereotipus griaunantį spektaklį kalbamės su jo kūrėjais – dramaturgu Andriumi Jevsejevu ir režisieriumi Jonu Terteliu. 

Laidos autorė Jolanta Kryževičienė.

Režisierė Jolanta Stripeikienė.


„Nes man tai rūpi“  – kovo18 d., sekmadienį, 18.00 val. per LRT KULTŪRĄ.

Laida kartojama kovo 20 d. 13.35 val.

 

https://www.facebook.com/nesmantairupi/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...