captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto suktinyje“ – neįtikėtini kadaise naudoti buities ir stalo reikmenys

Šių laikų žmogus kas dieną į rankas ima šakutę, peilį, šaukštą, šaukštelį. O ar kada nors susimąstėte, kokie buities ir stalo reikmenys buvo naudojami prieš šimtą ar net gi daugiau metų?  
Laidos vedėja Zita Kelmickaitė.
Laidos vedėja Zita Kelmickaitė.

Šių laikų žmogus kas dieną į rankas ima šakutę, peilį, šaukštą, šaukštelį. O ar kada nors susimąstėte, kokie buities ir stalo reikmenys buvo naudojami prieš šimtą ar net gi daugiau metų? Kokie anuomet buvo įpročiai? Kaip tuomet plikydavo arbatą, iš citrinos spausdavo sultis, kepdavo plotkeles ar net gi gamindavo dešreles? O kokiame inde būdavo gaminamos skutimosi putos? Verslininkas, Lietuvos kulinarinio paveldo muziejaus direktorius Vaclovas Kontrauskas yra sukaupęs jau išties nemažą pačių netikėčiausių tokių reikmenų kolekciją.

Kaip didelė mamos meilė virsta nesveika auka? Kokios yra išeitys, norint neperžengti šios ribos? Psichologė, psichoterapeutė Genovaitė Petronienė kaip vieną iš tokių atvejų bruožų įvardija: „Padarysiu dėl kito žmogaus viską, o tada turėsiu teisę jau jam priekaištauti“.

Kodėl Radviliškio miesto moterys dainuoja lietuviškus romansus? Galbūt juose slypi jų gyvenimai? Jeigu dar neteko susipažinti su Radviliškio viešosios bibliotekos Muzikavimo grupės „Sidabrinė mėnesiena“ (vadovė Vilma Merkytė) moteriškėmis bei jų atliekamomis labai sentimentaliomis dainomis – šį šeštadienį turėsite puikią progą.     

Laidą veda Zita Kelmickaitė.    

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...