captcha

Jūsų klausimas priimtas

Fantastiškas penktadienis: „Drakula. Pradžia“ (Dracula Untold)

Rašytojo Bramo Stokerio 1897-aisiais sukurto ir į pasaulį paleisto grafo Drakulos istoriją žino visi. Filmas pasakoja, kaip norėdamas apginti savo šeimą ir šalį jaunasis grafas pasirinko tamsos kelią ir iš eilinio Transilvanijos valdovo tapo legenda, gyvuojančia iki mūsų dienų.

Vaidina: Luke Evans, Dominic Cooper, Sarah Gadon, Art Parkinson, Charles Dance, Diarmaid Murtagh, Paul Kaye, William Houston, Noah Huntley, Ronan Vibert, Ferdinand Kingsley

Rašytojo Bramo Stokerio 1897-aisiais sukurto ir į pasaulį paleisto grafo Drakulos istoriją žino visi. Tai pirmasis pasaulio vampyras ir šių padarų karalius. Tačiau kur kas mažiau žmonių žino, kad grafas Drakula turėjo realų prototipą. Rumunijos princas Vladas Tepesas, kaip manoma, gimė 1431 metais kalnuotoje Transilvanijos grafystėje. Musulmonų invazijos metais jo tėvas Vladas II įstojo į krikščionišką „Drakono broliją“, kovojusią su atėjūnais. „Drakonas“ rumunų kalba yra „dracul“. Vlado II sūnus, princas Vladas III, buvo pavadintas „mažuoju drakonu“ – „dracula“. Pakeitęs soste tėvą, jaunasis princas pagarsėjo kaip nuožmus musulmonų skerdikas, nukautų savo priešų galvas smeigdavęs ant kuolų. Taip grafas Vladas III gavo „Smeigiko“ pravardę. Kruvini jo žygdarbiai ginant tėvynę tapo įkvėpimu kuriant nemirtingą grafo Drakulos paveikslą.

Filmas pasakoja, kaip norėdamas apginti savo šeimą ir šalį jaunasis grafas pasirinko tamsos kelią ir iš eilinio Transilvanijos valdovo tapo legenda, gyvuojančia iki mūsų dienų.

Filmas pelnė 3 kino apdovanojimus ir 5 nominacijas.

Fantastinė veiksmo drama

JAV, Japonija

2014

N-14

Režisierius: Gary Shore

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...