captcha

Jūsų klausimas priimtas

V. Matijošaitis apie prezidento rinkimus: aš viziją turiu – pažiūrėsim, ar kiti turi

„Mieste tikrai nėra tos politikos – čia yra ūkis. Ūkis, gerbūvis – kad tvarkingas miestas būtų ir visi norėtų jame gyventi“, – sako Kauno meras Visvaldas Matijošaitis. Pats gimęs ir užaugęs Kaune, Vičiūnuose, V. Matijošaitis čia nuo tarnybos tuometinėje milicijoje pradėjo ir savo karjerą.

„Nebuvau toks jau nuo dantų iki kaulų smegenų kriminalistas. Kriminaliniame paieškos padalinyje buvo ir toks profilaktikos reiškinys: tai būdavo – bendrauji su narkomanais, kitos seksualinės pakraipos atstovais, laisvo elgesio moterimis, landynių gyventojais. Tai tikrai, patikėkit, per tą laiką visko mačiau: ir gyvenančių bei valgančių šiluminėj trasoj, nors šalia yra žmogus numiręs prieš savaitę, ir tų, kur baltuose miegamuosiuose, t.y. kitos seksualinės pakraipos. Tad aš šitoj srity dirbau, per tą laiką tiesiogiai kriminalinių bylų netirdavau, bet visur ieškodavau, ar nėra galimų prasižengimų“, – apie tų laikų gyvenimą prisimena Kauno meras.

Tačiau pasikeitus santvarkai nusikaltėliai niekur nedingo. V. Matijošaičiui pradėjus savo nuosavą verslą kaip mat prisistatė ir norintys „suteikti stogą“: „Atėjo ir sako: „obelis namuose išpjausim“. Taip dažniausiai reketininkai nori parodyti, kad žino kur gyveni. Sakau „tik stenkis tyliai“. Na ir tada kvailas klausimas: „o kodėl tyliai?“. Sakau: „na žmona mano keista: aš medžiotojas, tai paims šautuvą ir nušaus.“

Apie savo mirusią žmoną Ireną Matijošaitienę dabartinis Kauno meras gali pasakoti nesustodamas: „Mes dėl visko sutardavom. Jeigu būdavo jos idėja ir aš matau, kad beprasmiška ginčytis, aš einu, jeigu mano idėja ir beprasmiška ginčytis – ji eina. Pavyzdžiui, aš galėdavau važiuoti į medžioklę, bet jeigu jos planas, kad mes turėsim eiti į muzikinį teatrą – reiškia aš turiu grįžti tuo metu ir mes eisime į teatrą. Ir jai nesvarbu būdavo, ar aš ten miegojęs, ar nemiegojęs, bet kadangi aš žinodavau, kad privalėsiu eiti, stengdavausi būti išsimiegojęs“, – šypsosi V. Matijošaitis.

„Kas esu dabar arba ką dariau gyvenime, visų pirma aš dariau jos pastumiamas ir antras dalykas – dariau dėl jos ir dėl šeimos. Čia buvo pagrindų pagrindas.  Frazę „vyras turi išlaikyti šeimą“, kaip ir „mokausi ne mamai, o sau“ girdėjau iš mamos, nes ji buvo išsiskyrusi ir suprato, ką reiškia vienai auginti tris vaikus“, – apie savo gyvenimo moteris išdidžiai pasakoja Visvaldas.

O paklaustas apie dabar visiems itin rūpimus Prezidento rinkimus, išlieka paslaptingas: „Politologai dirba savo darbą – jie dėlioja. Man, aišku, smagu pabūti tarp tų kandidatų, bet aš norėčiau grįžti atgal į verslą, dar gauti pauostyti tų verslo „narkotikų“. Bet vizijų visada visais klausimais tikrai turiu ir pažiūrėsim, ką kiti turės, o jeigu neatsiras vertų posto, tai ką darysi – persižegnoji ir eini.“

Visą Visvaldo Matijošaičio ir dar dviejų, tą pačią dieną gimusių, žmonių gyvenimo istoriją išvysite šiandien dokumentinėje apybraižoje „Gimę tą pačią dieną“ – 19:30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...