captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Mūsų gyvūnai“: Aurelijos Tamulytės augintinis Šansas

Patinas ar kalytė? Šis klausimas amžinas, kaip pasaulis. Į jį ieško atsakymo kiekvienas, planuojantis turėti šunį. Ar tiesa, kad kalytės meilesnės, o patinai sargesni? O gal priešingai? Kas yra paklusnesnis ir labiau leidžiasi dresuojamas?

Į šiuos ir kitus klausimus prašėme atsakyti kilmingų gyvūnų šeimininkų ir išgirdome neįtikinamiausių istorijų. Ar tiesa, kad vienas iš fiziologinių ryškiausių skirtumų – patinai būna didesni už savo veislės „damą“. O labiausiai pasirinkimo sprendimą įtakojantis veiksnys – susijęs su lytine funkcija – vadinamąja ruja? Apie šunų lyties skirtumus kalbės gydytojas veterinaras, kuris ne tik padės apsispręsti, bet ir patars, ką daryti, kad tiek patinas, tiek kalytė ateityje išvengtų, labai sunkių ligų.

Katė interjere. Ką daryti, kai katinas drasko minkštus baldus? Kai ką tik buvusios naujos odinės sofos oda nusėta mažais taškeliais, o fotelio apmušalai ėmė panešėti į nudriskusį megztinį? Kaltas katiniukas, kuris mėgsta įsikurti ten, kur minkšta ir šilta, bei pasigaląsti nagučius. Maža to, mūsų tolimas „tigro giminaitis“ lipa visur, kur galima ir negalima. Iš lentynų ar nuo spintų krenta vazos, kenčia užuolaidos ir, be abejo, be dėmesio nelieka vazonuose auginamos gėlės... Kaip sutvarkyti namus, kad mums ir katei būtų saugu, bet  namai nevirstų katės žaidimų aikštele? Kaip parinkti tinkamus baldus bei apmušalus sofoms ir foteliams? Kokios tiktų užuolaidos ir net kur statyti kraiko dėžę – apie visa tai kalbėsimės su dizainere Lina Kalinauskaite-Forsman, kurios namuose laksto žvitriaakė, meiliai vadinama „Kisa“.  

Aktorė Aurelija Tamulytė kažkada priglaudė Užupyje rastą šuniuką ir pavadino Šansu. Kas galėjo pagalvoti, kad jis taps šio rajono įžymybe. Jį žino ne tik aplink gyvenantys menininkai, pas kuriuos šuo užsuka į svečius, bet ir šiame rajone įsikūrusių kavinių virėjos. Šansas, kaip tikras gangsteris, čia mėgsta įbėgti ir nugvelbti ką nors skanaus. Taip pat užeina pasigrožėti ir į Užupyje esančio viešbučio vestibiulį, sušilti ant raudono kilimo. Drąsiam ir gudriam šuniui patekti nesunku, juk stiklinės durys atsidaro pačios, vos prie jų priartėjus.  Apie Šanso gyvenimą ir nuotykius Užupio rajone sekmadienį 11:30 per LRT TELEVIZIJĄ. Vedėja R.Eilunavičienė.

„Mūsų gyvūnai“ – kovo 4 d., sekmadienį, 11:30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...