captcha

Jūsų klausimas priimtas

Elito kinas: „Vaikystė“ (Boyhood)

Juosta pasakoja Meisono Evanso istoriją – nuo pirmos klasės mokykloje iki pirmos dienos koledže. Pradėtas filmuoti 2002-aisiais, filmas seka tų pačių veikėjų gyvenimus ištisus 12 metų ir leidžia visiškai kitu žvilgsniu pamatyti kiekvienam įprastą ir, atrodytų, paprastą ar net nuobodų šeimos gyvenimą.

Vaidina: Ellar Coltrane, Patricia Arquette, Lorelei Linklater, Ethan Hawke, Marco Perella, Charlie Sexton, Brad Hawkins, Tamara Jolaine, Elijah Smith, Evie Thompson, Libby Villari                            

Juosta pasakoja Meisono Evanso istoriją – nuo pirmos klasės mokykloje iki pirmos dienos koledže. Berniukas išgyvena tėvų skyrybas, kurios įvyko dėl tėvo alkoholizmo, dar vieną motinos santuoką ir dar vienerias skyrybas. Meisonas gyvena su vyresne seserimi Samanta ir vieniša mama Olivija. Pradėtas filmuoti 2002-aisiais, filmas seka tų pačių veikėjų gyvenimus ištisus 12 metų ir leidžia visiškai kitu žvilgsniu pamatyti kiekvienam įprastą ir, atrodytų, paprastą ar net nuobodų šeimos gyvenimą.

Meisonui penkeri. Jis sėdi kieme ir kasa. Nes kasti smagu. Meisonui dešimt. Jis tyliai laukia, kol iš pikto patėvio namų jį pasiims visuomet linksmas tėvas. Meisonui penkiolika. Jis mėgsta išgerti ir parūkyti žolės. Mamos vaikinas ant jo pyksta, bet Meisonui nusispjaut. Meisonui aštuoniolika. Žiūrėdamas į suaugusiuosius jis mato save. Jam skaudu, kad pasaulyje tiek blogio; nors ir yra bejėgis tai pakeisti, gali bent jau pasistengti būti pačia geriausia įmanoma jo dalele.

Pagrindinio vaidmens atlikėjas aktorius Ellaras Coltrane’as tiesiogine prasme užaugo priešais kino kamerą. Kai filmas buvo pradėtas kurti, jam buvo septyneri, o dabar – devyniolika. Atitinkamai auga bei sensta ir visi kiti filmo aktoriai. O filmas leidžia peržvelgti ne tik berniuko augimo etapus, bet ir svarbiausius Amerikos dešimtmečio pokyčius.

Filmas nominuotas 6 „Oskarams, JAV kino akademijos prizą pelnė aktorė Patricia Arquette už geriausią moters vaidmenį. 3 „Auksiniai gaubliai“ už geriausią filmą, geriausią režisūrą bei aktorei Patriciai Arquette. Britų BAFTA atiteko už geriausią filmą, režisūrą ir aktorei Patriciai Arquette. Berlyno kino festivalyje apdovanotas „Sidabro lokiu“ už režisūrą ir pelnė 2 specialiuosius prizus. Iš viso pelnė 172 kino apdovanojimus ir 209 nominacijas. Filmas rodytas Europos kino šalių forume „Scanorama“.

Drama

JAV

2014

N-14

Režisierius: Richard Linklater

 Boyhood
(2014) on IMDb

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...