captcha

Jūsų klausimas priimtas

Tradicinio audimo magija – naujame Z. Kelmickaitės dokumentiniame filme

Kodėl žemaitėms reikia septynių sijonų? Iš kur atkeliavo aukštaitiškas nuometas? Ir kam atiteko Prezidentės Dalios Grybauskaitės kraitis? Atsakymai į tai ir tradicinio audimo magija – naujoje Zitos Kelmickaitės ir Juozo Javaičio dokumentinėje apybraižoje „Mano tautinis kostiumas: būta ir atkurta“. Filmo premjera – jau šį vakarą 22.20 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

„Net Lietuvos prezidentė džiaugiasi, jog turi aukštaitišką kostiumą. Ir ne tik ji, bet ir jos patarėjų komanda! Kai jie liepos 6-ąją pasirodo vikėdami tautiniais rūbais, žmonės galvoja, kad čia folkloro ansamblis. Neprisipažinkit, – sako Prezidentė, tegul taip ir galvoja, – pasakoja D. Grybauskaitę filmui apie tautinį kostiumą kalbinusi scenarijaus autorė Zita Kelmickaitė. – Ir tai puiku, juk ir paprasti žmonės ragina, kad visa oficialioji valdžia turėtų ypatingomis progomis vilkėti tautinį kostiumą.“

Filmo kūrėjai aplankė Palangos „Meistarnės“ audėjas, tarp kurių, beje, ir du vyrai, Zarasų kultūros centro audimo artelę, kalbino garsiąją žemaičių audėją, etnoklubo „Mėguva“ vadovę Zitą Baniulaitytę, „Išaustos tapatybės“ konkurso laureatę zanavykę Rūtą Bučinskaitę, šišioniškių tarme kalbančią Mažosios Lietuvos atstovę Vaidą Galinskienę.

„Tie, kas nėra matęs, kaip dunksi staklės, kaip keičiasi nytys ir nytelės, kaip laksto šaudyklė, filme išvys savotišką meditaciją. Juk audėjos sako: ausdamos mes atradom tylą, ir tai – didžiausia magija“, – sako filmo autorė Z. Kelmickaitė.

„Mano tautinis kostiumas: būta ir atkurta“ – šį vakarą 22.20 val. per LRT TV. Anonsas:

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close