captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Mūsų laisvės metai. 1992“

1992-ieji  – vilčių ir nusivylimų, garsių pergalių ir garsių pralaimėjimų, politinio turgaus ir laukinio kapitalizmo metai. Ką prisimename?  
Laidos vedėjai Edita Mildažytė ir Audrius Siaurusevičius.
Laidos vedėjai Edita Mildažytė ir Audrius Siaurusevičius.

1992-ieji  – vilčių ir nusivylimų, garsių pergalių ir garsių pralaimėjimų, politinio turgaus ir laukinio kapitalizmo metai. Ką prisimename?

Turtingi vyrai bordo spalvos švarkais ir kone lagamino dydžio telefonais. Tuščios parduotuvių lentynos ir didžiulės eilės į Sporto rūmuose vykusias prekybos muges, kur vokiško alaus bokalas kainavo 150 rublių, o vokiškos konservuotos „sosiskos“ buvo viena geidžiamiausių prekių. Senieji restoranai dirbo su pietų pertrauka, tačiau kūrėsi ir nauji, kuriuose buvo galima atsiskaityti tik valiuta. Visos parduotuvės, kavinės, valiutos keityklos, kirpyklos ant langų montuodavo grotas, o dauguma įmonių samdėsi apsaugą... Laisvoji rinka, kurios buvo siekiama, tapo neprognozuojama ir sunkiai valdoma, tad vis dažniau sumirgėdavo žodžių junginys „laukinis kapitalizmas“.

Tais metais Lietuva pirmą kartą patyrė, ką reiškia politinė švytuoklė. Nesutarimai Atkuriamajame seime pasiekė tokį lygmenį, kad buvo nutarta Seimą paleisti ir skelbti išankstinius rinkimus. Tais metais Sąjūdis triuškinamai pralaimėjo, o į valdžią atėjo Lietuvos demokratinė darbo partija.

Vienas pirmųjų žingsnių, vedusių teisinio valstybės tobulėjimo kryptimi, buvo pagrindinio šalies įstatymo – Lietuvos Konstitucijos – priėmimas.

Reikšmingiausi sporto įvykiai vyko Barselonoje – ten buvo iškovoti pirmieji olimpiniai medaliai.

Iš TV ekranų Andriaus Rožicko „Bentski šou“ mokė šokti „Tyntą“, radijo stotyse „Sel“ dainavo apie kiemą... 

Reikšmingiausius metų įvykius padės prisiminti Š. Marčiulionis, R. Ubartas, V. Vencienė, A. Zabulis, I. Staškevičius, A. Avulis, V. Kontrauskas, V. Landsbergis, Č. Juršėnas, A. Sakalas, E. Bičkauskas, A. Abišala, P. Geniušas, K. Jakštas, A. Rožickas, Orlauskas, E. Dragūnas, A. Chošnau, A. Vėberis ir kt.

„Mūsų laisvės metai. 1992” – sekmadienį, sausio 27 d. 21.15 val. per LRT televiziją. Vedėjai Edita Mildažytė ir Audrius Siaurusevičius. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...