captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Nacionalinė paieškų tarnyba”

Šį vakarą toliau tęsime ciklą pasakojimų, kuriuos parsivežėme iš Azerbaidžano.
Laidos vedėja Palmira Galkontaitė.
Laidos vedėja Palmira Galkontaitė.

1.       Borisas Ignatjevas ieško mamos Boženos Ignatjevos.

2.      Teresė Birutė Sakalauskienė (Gineikytė) ieško sesers.

3.     Rugija Zabielienė ieško tėvo Gorhmazo. Azerbaidžanas.

Šį vakarą toliau tęsime ciklą pasakojimų, kuriuos parsivežėme iš Azerbaidžano. Šioje laidoje – antroji – lietuvės Rugijos ir jos tėvo paieškų istorija.

Tačiau prieš tai net keli pagalbos prašymai. Pradėsime nuo vyro, kuris nepaisant amžiaus tebeieško savo mamos, Boženos Ignatjevos. O teisingiau bet ko, kas suteiktų jam šilumą, kas padėtų įgyvendinti tokius paprastus ir tokius žemiškus norus – turėti šeimą, turėti artimuosius.

Labai graudžios yra ir kitos paieškos. Dvi mažametės mergytės, dar tik vos paeinančios, kurias gimdytoja atvedė į kūdikių namus, kad paliktų. Būtent toks yra ankstyviausias Birutės Teresės vaikystės prisiminimas. Ji ir jos dvejais metais jaunesnė sesutė Sniegiena Gineikytė. Vieną dieną išplėštos iš šeimos, kurioje gimė, o netrukus ir atskirtos viena nuo kitos.

Laidos pabaigoje – antroji istorija, kurią atsivežėme iš Azerbaidžano. Lituvės Rugijos. Pirmą kartą Rugija kreipėsi į mūsų laidą prieš septynerius metus. Ieškojo tėvo. Tėvo, kurį prisiminė tik iš nuotraukų, tačiau kurio genai ir pietietiškas kraujas lėmė jos pačios išskirtinumą.

Kai pakvietėme Rugiją kartu su mumis skristi į Baku, į jos tėvo gimtinę, Rugija nė kiek nedvejojo. Apsisprendė akimirksniu. Juk tiek metų laukė nors kokios žinios apie tėvą. Skrido nežinodama, kokios bus tos žinios, nė nenutuokdama, kas ten jos laukia? Skrido į šalį, į kurią kadaise, prieš keturiasdešimt metų, ją, vos gimusią, buvo atsivežę tėvai – lietuvė Irena ir azerbaidžanietis Gorhmazas.

Nacionalinė paieškų tarnyba, šeštadienį, 18.30 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close