captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nepavykus pritapti lietuviams teko ir vėl emigruoti – pakeitė net keturias šalis: „emigrantas privalo jausti savo vietą“

Inga ir Valerijus Tamoševičiai puikiai žino, ką reiškia kova dėl išlikimo. „Buvome nuolat puldinėjami, kaltinami nebūtais dalykais. Atrodė, kad visi aplinkui yra susimokę prieš mus“, – laidoje „Emigrantai“ šį antradienio vakarą sakys jie ir siūlys paklausyti savo sudėtingos emigracijos istorijos, kurioje net nuskambėjo kaltinimai seksualiniu priekabiavimu.
Inga Tamoševičienė.
Inga Tamoševičienė.

Geresnio gyvenimo paieškos Tamoševičius privertė net kelis kartus pakeisti savo apsisprendimą gyventi tam tikroje šalyje.

Išvykti gyventi iš Lietuvos pirmasis sugalvojo Ingos vyras – pirmiausia, jis pasiūlė žmonai nuvykti į Kiprą. Kai ten nepasisekė pritapti, pasiūlė kitą variantą – keliauti į Vokietiją. Vis dėlto, ir ten nesulaukus pasisekimo, Valerijus ir Inga pasiryžo dar kartą pakeisti gyvenamąją vietą – šeima persikėlė į Anglijos miestą Liverpulį. Tačiau ir tai ne pabaiga. Galiausiai Tamoševičiai atsidūrė Škotijos mieste Glazge, kur juos pakalbinti nuvyko ir laidos „Emigrantai“ komanda.

Vieną savo stotelių – Liverpulį – I. Tamoševičienė prisimena, kaip vieną žiauriausių pasaulio vietų. Dėl  menkiausio darbelio žmonės ten pasiruošę vienas kitam perkasti gerkles. Ji sako, kad naujų atvykėlių tame mieste nekenčia, kaip didžiausių priešų. Nuo pat pradžių Ingai ėmė atrodyti, kad visi aplinkui tik nori pasijuokti iš jos ir vyro. „Tarsi žmonės susimokė pakenkti, padaryti, kad nesijaustume gerai“, – LRT laidoje „Emigrantai“ pasakos ji.

Tiesa, jau dvylika metų Glazge gyvenanti pora prisimins, kad ir čia nebuvo lengva įsitvirtinti. „Šioje šalyje taip yra – joks atvykėlis negali vadovauti vietiniams, nes kils baisus skandalas ir pavydo bangos. Emigrantas privalo jausti savo vietą“, – sakys Inga. Užteko Ingai vieną dieną nepasirodyti darbe ir jos mylimas vyras pateko į skandalingą situaciją, virtusią seksualinio priekabiavimo byla, kurią vėliau teko aptarinėti teismo posėdžiuose. Kaltinimai, kuriuos išgirdo iš žymiai vyresnės škotės, buvo tarsi peilis į nugarą.

„Ji pusryčiavo ir tiesiog užkrito ant marškinėlių jai kažkas. Mano vyras su piršteliu numetė tą gabaliuką batono, nes tai yra negražu prieš klientą, – situaciją prisimins I. Tamoševičienė. – Buvo surinkti parašai ir jis buvo apkaltintas.“ Po siaubingo įvykio Inga ir Valerijus pradėjo kitaip bendrauti su vietiniais škotais. Net sakydami paprasčiausią „labas“ jie stengiasi laikytis atstumo. Sunkumai įsitvirtinant svečioje šalyje – jau šį antradienio vakarą, laidoje „Emigrantai“, 19:30 per LRT TELEVIZIJĄ. Reportažus rengia Akvilė Kavaliauskaitė ir Orijus Gasanovas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...