captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Nes man tai rūpi“: matematika – ne skaičiai, o prasmės kūrimas

Matematiką daugelis laiko nuobodžiu skaičių mokslu. Tačiau, kaip teigia mokslininkai, matematika nėra skaičiavimas, ji formuoja savitą mąstymo būdą, kuris padeda aiškiau matyti pasaulį, spręsti problemas ir suvokti esmę.   

Profesorius Rimas Norvaiša matematiką palygino su drambliu, kurį liečia keli akli žmonės. Kiekvienas iš jų skirtingai suvokia, kas prieš juos yra. Taip pat ir matematika yra labai skirtingai suprantama – ji gali būti taikomoji, gali būti abstrakčiomis sąvokomis paremtas mąstymas, gali būti kitų mokslų įrankis, padedantis atsikratyti nereikalingų dalykų. Tik todėl, kad mūsų mokyklose yra nemokoma, kas yra matematika, mes nematome jos tikrosios reikšmės ir nuobodžiai sprendžiame uždavinius, net nekeldami klausimo, o kam viso to reikia.

Kas yra matematikos esmė, ką ji gali duoti žmogui, kodėl tikrasis mokslininkas yra tas, kuris nežino, kuo matematika panaši į meną – apie tai laidoje kalbamės su  VU profesoriais Rimu Norvaiša, Alfredu Račkausku ir Lietuvos banko Tyrimų centro direktoriumi Povilu Lastausku.

Laidą veda Jolanta Kryževičienė.

Siužetų autorė Valdonė Rudenkienė.

Režisierė Jolanta Stripeikienė.

„Nes man tai rūpi“  – sausio 21 d., sekmadienį, 18.00 val. per LRT KULTŪRĄ.

Laida kartojama sausio 22 d. 14.30 val.

https://www.facebook.com/nesmantairupi/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close