captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nacionalinė paieškų tarnyba

Laidos  pradžioje – istorija, kuriai ruošėmės gana ilgai, tačiau būtent filmavimo dieną nelemtos aplinkybės vos nesugriovė visų mūsų ketinimų ir gerokai pakoregavo išankstinį scenarijų.
Laidos vedėja Palmira Galkontaitė.
Laidos vedėja Palmira Galkontaitė.

Jungtinėje Karalystėje gyvenantis lietuvis Julius, jau būdamas gana brandaus amžiaus sulaukė anoniminio laiško. Labai lakoniško, su pritrenkiančia žinia. Toji žinia akimirksniu sujaukė visą jo ankstesnį įsivaizdavimą apie save ir savo šeimą. Tapo aišku, kad Julius gimė visai ne toje šeimoje, kurią ilgus metus laikė sava, kad kadaise buvo pavadintas kitu vardu ir tikrosios gimdytojos paliktas vos gimęs.

Prireikė ne vienerių metų šiai žinia suvokti. O kai nežinia tapo nepakeliama, Julius ir kreipėsi į mūsų laidą.

O štai Jekaterina daugybę metų lyg kokį sunkų nešulį vilko ir vilko su savimi  neatsakytus klausimus: kur yra, jei dar yra, bent kas iš jos artimųjų? Ar jie prisimena ją, kadaise, prieš daug metų, lankytą?  Kodėl nutrūko visi giminiški saitai?  Ir ar kas nors iš kadaise gana plačios giminės, norės su ja susitikti?

Na o prieš metus pasakojome apie moterį, kuri užauginusi penkis vaikus, sulaukusi dešimties anūkų, vis dar nežinojo, kas ji tokia? Kieno ir kur buvo pagimdyta? Ar turi bent kokių to paties kraujo artimųjų, brolių ar seserų? Jei taip, kur jie?

Tąsyk, žingsnelis po žingsnelio, atskleidėme Danutei, toks moters vardas, skausmingą jos biologinės šeimos istoriją. Papasakojome jai apie gimdytojos likimą, apie tai, kad jos artimųjų pėdsakai veda į Baltarusiją, kad būtent ten, Gardino srityje, Varnionyse, ji turėjo brolį ir tebeturi sūnėną.

Pasakojome Danutei ilgą istoriją apie jos artimųjų gyvenimą. Pagaliau, po daugiau nei šešiasdešimties nežinios metų ji išgirdo atsakymus į labiausiai rūpimus klausimus. Dabar gi, po metų vėl aplankėme Danutę, kad pasidalytų su mumis tuo, ką per tuos metus atrado, kokiomis spalvomis ir kokiais žmonėmis pasipildė jos gyvenimas? Ar buvo verta tiek laukti ir tiek ieškoti?

Nacionalinė paieškų tarnyba, šeštadienį, 18.30 val. Vedėja Palmira Galkontaitė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...