captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvių kinas trumpai. „Knygnešys“

Apie istorinį Lietuvos fenomeną – knygnešystę – Jono Trukano ir Simono Jatkonio filmas, 2011 m. pripažintas žiūroviškiausiu „Kino pavasario“ festivalio filmu.

Apie istorinį Lietuvos fenomeną – knygnešystę – Jono Trukano ir Simono Jatkonio filmas, 2011 m. pripažintas žiūroviškiausiu  „Kino pavasario“ festivalio filmu.

1869 m. Lietuva Imperinės Rusijos sudėtyje. Lietuviškas raštas uždraustas, tačiau represijos susilaukia netikėto atsako – visoje Lietuvoje išplinta slaptos mokyklos, o lyg iš niekur atsiradę knygnešiai pradeda platinti lietuvišką raštą. Nors didelė dalis visuomenės – abejinga lietuvybei, knygnešių gretos auga...

Neregėtas 19 a. Lietuvos kaimo gyvenimas, humoras, nuotykiai, pavojai ir sunkūs pasirinkimai, tai – tik menka dalelė to, su kuo susiduria plevėsa Jurgis susipažinęs su knygnešiu Mažvydu.

Režisierius Jonas Trukanas.

Scenarijaus autorius Simonas Jatkonis.

 Operatorius Saulius Lukoševičius.

Vaidina: Laisvūnas Raudonis, Valerijus Jevsejevas, Vytautas Kupšys, Donatas Šimkauskas, Mindaugas Papinigis, Valentinas Krulikovskis, Artūras Aleksejevas, Jurgita Jurkutė, Aldona Vilutytė, Mantas Cegelskas.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...