captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Nes man tai rūpi“: ar Lietuvoje jau egzistuoja pilietinė visuomenė?

Pilietinė visuomenė yra būtina demokratinės valstybės sąlyga. Ji yra garantas, kad išrinkti į valdžią žmonės arba ilgus dešimtmečius valdžios struktūrose dirbantys valdininkai jaustų tikruosius visuomenės poreikius, o ne atstovautų galios grupių interesams. Ar mes jau turime tikrą pilietinę visuomenę? Ar žinome savo teises ir mokame jas ginti?
Laidos vedėja Jolanta Kryževičienė.
Laidos vedėja Jolanta Kryževičienė.

Didėjanti socialinė nelygybė, prastai veikiančios svarbiausios visuomenės sistemos,  bandymai riboti protesto akcijas vienareikšmiškai byloja, kad pilietinė visuomenė Lietuvoje yra gana silpna ir patiria vis naujų išbandymų. Net labiausiai pažeidžiamos visuomenės grupės mūsų šalyje neišeina į gatves ginti savo interesų. Lietuvoje masinių streikų nerengia egzistuojančia sistema nepatenkinti mokytojai, gydytojai ar viešojo transporto darbuotojai.

Kaip sukurti pilietinę visuomenę, kokių įrankių reikia ir kokiomis priemonėmis galime naudotis?  Apie pilietinę visuomenę diskutuoja miesto antropologė Jekaterina Lavrinec, Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Birutė Sabatauskaitė, Lietuvos dviratininkų bendrijos pirmininkas, buvęs Vilniaus mero patarėjas dviračių infrastruktūros klausimais Eduardas Kriščiūnas.

Laidą veda Jolanta Kryževičienė.

Siužeto autorė Valdonė Rudenkienė.

Režisierė Jolanta Stripeikienė.

 

„Nes man tai rūpi“ – lapkričio 13 d., pirmadienį, 20.30 val. per LRT KULTŪRĄ.

Laida kartojama spalio 14 d. 13.30 val.

 

https://www.facebook.com/nesmantairupi/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...