captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Mes nugalėjom“: kaip apginti Trispalvę?

Kaip KGB darbuotojai bandė verbuoti studentus? Kodėl visagalis sovietinis saugumas nesugebėjo susekti eilinio iš provincijos atvykusio studento, kuris platino pogrindžio leidinius? Kaip į mitingą susirinkę žmonės apgynė Trispalvę? Apie tai – šį šeštadienį 15:15 val. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Mes nugalėjom“.

1988 m. birželio 14 d. Vilniuje, tuometinėje Gedimino aikštėje (dab. Katedros) įvyko Lietuvos Laisvės lygos suorganizuotas mitingas, skirtas paminėti 1941 m. trėmimams. Šis mitingas žymus tuo, kad jo metu viešai suplevėsavo Trispalvė, o ją iškėlęs asmuo nebuvo suimtas ar kažkaip kitaip represuotas. Nepaisant to, budrios KGB darbuotojų akys ir fotoobjektyvai sekė visus šiame mitinge dalyvavusius asmenis.

Vieną tokių nuotraukų mums pavyko aptikti – šioje fotografijoje įamžinti asmenys nežinomo kagėbisto ranka buvo sužymėti skaičiais. Kairiame nuotraukos šone matomas jaunas vyras, pažymėtas numeriu „2“. Kas jis toks? Kaip atsidūrė tame mitinge? Ką jis veikia dabar?

Atsakysime ne tik į šį klausimą – sužinosite ir tai, kaip pirmąkart viešai suplevėsavo Trispalvė, ir tai, kaip žmonės suskubo ginti drąsuolio, kuris ją iškėlė. Taip pat pateiksime originalią versiją apie tai, kaip bendradarbiavo drąsiais poelgiais pasižymėjusi Lietuvos Laisvės lyga ir daug nuosaikesnis bei atsargesnis Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdis. Kur atvedė Lietuvą šis tandemas?

Atsakymus į visus šiuos įdomius klausimus sužinosite, jei šį šeštadienį 15:15 įsijungsite LRT TELEVIZIJĄ ir žiūrėsite „ Mes nugalėjom“.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...