captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Nes man tai rūpi“: apie nostalgiją, liūdesį ir viltį Visagine

„Roma yra miestas ant septynių kalvų, o Visaginas – ant trijų branduolinių atliekų kapinynų“,– sako vienas spektaklio „Žalia pievelė“ veikėjų. Specialiai Ignalinos atominei elektrinei aptarnauti sukurtas miestas šiandien ieško savo tapatybės ir išeities – kaip gyventi toliau, po atominio milžino uždarymo?
Visaginas.
Visaginas.

Daugiau kaip prieš keturis dešimtmečius gražiausiame Lietuvos kampelyje, tarp ežerų ir pušynų buvo pradėta statyti galingiausia pasaulyje keturių reaktorių Ignalinos atominė elektrinė. Spėta pastatyti tik du blogus, nes įvykus Černobylio avarijai, elektrinę nuspręsta uždaryti. Šiandien IAE – tarsi mirštantis milžiniškas dinozauras. Kartu tuštėja ir nyksta miestas, išvyko trečdalis gyventojų.  „Lietuva tik dabar suprato, kad turi Visaginą, o Visaginas – kad yra Lietuvoje“,– sakė dokumentinio spektaklio „Žalia pievelė“ idėjos ir teksto autorius Rimantas Ribačiauskas. Po elektrinės uždarymo visas atsiradusias problemas Lietuva paliko spręsti miestui. Čia gyvenantys daugiausia rusakalbiai žmonės pamažu bando integruotis į šalies gyvenimą ir ieško Visagino perspektyvų. Kas laukia miesto ateityje?

Laidos pasakojimas – apie kažkada klestėjusio miesto saulėlydį, apie jo šiandieną ir naujos ateities paieškas.

Laidoje dalyvauja olimpinis vicečempionas, Visagino savivaldybės tarybos narys Jevgenijus Šuklinas,  Visagino menų rezidencijos „Točka“ renginių organizatorė Goda Legeikytė, žurnalistas ir fotografas Artūras Morozovas, Lietuvos nacionalinio dramos teatro projektų vadybininkas Rimantas Ribačiauskas.


Laidos autorė Jolanta Kryževičienė.

Režisierė Jolanta Stripeikienė.

„Nes man tai rūpi“ – spalio 23 d., pirmadienį, 20.30 val. per LRT KULTŪRĄ.

Laida kartojama spalio 24 d. 13.30 val.

 

https://www.facebook.com/nesmantairupi/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...