captcha

Jūsų klausimas priimtas

Elito kinas: „Ida“ (Ida)

1962-ųjų Lenkija. Ana – graži aštuoniolikmetė, besiruošianti priimti vienuolės įžadus vienuolyne, kuriame gyveno nuo kūdikystės. Ji sužino, kad turi giminaitę, kurią reikia aplankyti prieš tampant vienuole. Moterys kartu leidžiasi į kelionę, kurios metu pažins viena kitą ir sužinos apie savo praeitį.

Vaidina: Agata Kulesza, Agata Trzebuchowska, Dawid Ogrodnik,  Jerzy Trela, Adam Szyszkowski, Halina Skoczynska, Joanna Kulig, Dorota Kuduk

1962-ųjų Lenkija. Ana – graži aštuoniolikmetė, besiruošianti priimti vienuolės įžadus vienuolyne, kuriame gyveno nuo kūdikystės. Ji sužino, kad turi giminaitę, kurią reikia aplankyti prieš tampant vienuole. Tai jos motinos sesuo Vanda. Moterys kartu leidžiasi į kelionę, kurios metu pažins viena kitą ir sužinos apie savo praeitį. Anos teta – liūdnai pagarsėjusi komunistinės valdžios teisininkė, myriop siuntusi net ir kunigus, bet to, žydė. Mergina sužino, kad ir ji žydė, o jos tikrasis vardas – Ida. Tiesa priverčia merginą rinktis tarp biologinio identiteto ir religijos, kuri apsaugojo ją nuo nacių masinių žudynių Lenkijoje. O Vanda turės atsakyti už sprendimus, kuriuos priėmė karo metu.

Filmas pelnė daugybę prizų kino festivaliuose, apdovanotas „Oskaru“ geriausio užsienio filmo kategorijoje, nominuotas dar vienam „Oskarui“, laimėjo BAFTA prizą. Kino kritikų filmas vadinamas mažu šedevru ir priskiriamas prie neonaujosios bangos. Iš viso pelnė 67 kino apdovanojimus ir 83 nominacijas.

Drama              

Lenkija, Danija, Prancūzija. Didžioji Britanija

2013

N-14

Režisierius: Paweł Pawlikowski 

 Ida
(2013) on IMDb

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...