captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Nes man tai rūpi“: ar mokytojams reikia revoliucijos?

Kasmet spalio 5-ą dieną švenčiame Tarptautinę mokytojų dieną. Gėlės, gražūs žodžiai, šventiniai renginiai. Deja, kasdienybė mokykloje šiandien kur kas niūresnė. Įtampa, visuomenės spaudimas, patyčios, menki atlyginimai mokytojo darbą paverčia savanorių entuziastų profesija. Kaip mokykloje šiandien jaučiasi mokytojas?
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Švietimas yra pagrindinis valstybės prioritetas – nesustodami kartoja politikai. Mūsų švietimo lygis katastrofiškas – dažniausiai girdimas šios sistemos apibūdinimas. „Turi būti įvykdyta švietimo revoliucija“, - teigia profesorius A.Bumblauskas. Kiek revoliucijų išgyveno Lietuvos mokykla, jau niekas nesuskaičiuos. Kaip moko istorija – revoliucijos yra griaunamoji, bet ne kuriamoji jėga.  Ar reikia mokyklai dar vienos revoliucijos?

Mokytojų dienos proga išklausykime mokytojų, kurie mokyklai skiria ne dvylika metų, o dažnai visą savo gyvenimą, kurie mėgsta savo profesiją, bet nuolat besikeičiančios sistemos dėka atsidūrė aštriausios kritikos centre. Laidoje dalyvauja Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui ir lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Genė Remeikienė, Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos dailės ir technologijų mokytoja Elzė Vareikytė ir Vilniaus taikos progimnazijos etikos ir istorijos mokytojas dokt. Algis Bitautas.


Laidą veda Jolanta Kryževičienė.

Filmuotų siužetų autorė Valdonė Rudenkienė.

Režisierė Jolanta Stripeikienė.


„Nes man tai rūpi“ – spalio 9 d., pirmadienį, 20.30 val. per LRT KULTŪRĄ.

Laida kartojama spalio 10 d. 13.30 val.


https://www.facebook.com/nesmantairupi/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...