captcha

Jūsų klausimas priimtas

Emigrantei burnos higienistei Kipre teko keisti profesiją: vietiniai visai neprižiūri dantų

Atostogas rinkitės atsakingai – jums pasakytų iš Prienų kilusi Agnė Slavėnaitė. Būtent atostogos pakeitė visą jos gyvenimą, kai prieš aštuonerius metus ji su drauge nusprendė atvykti pailsėti į Kiprą. Viduržemio jūros sala taip pakerėjo lietuvę, kad ji čia įsikūrė visam laikui. „Turėjau tikslų siekti karjeros Kaune, man puikiai sekėsi“, – laidoje „Emigrantai“ šį antradienio vakarą pasakos ji. Tiesa, iš kartu keliavusios draugės išgirstas pasiūlymas tarsi apvertė A. Slavėnaitės pasaulį aukštyn kojom.

Lietuvoje dar 2009-aisiais moteris uždirbdavo tuo metu pasakiškus 2500 litų. Nenuostabu, tačiau niekas Lietuvoje nesuprato tokio Agnės poelgio ir noro išvykti į Kiprą. Artimieji ir draugai bandė ją įkalbėti sugrįžti. „Žinojau, kad Kipre nebus taip lengva, kaip Lietuvoje, tačiau nusprendžiau, kad privalau pasinaudoti pasitaikiusia galimybe”, – savo apsisprendimą aiškins burnos higieniste dirbusi A. Slavėnaitė.

Tapusi Kipro medicinos sistemos dalimi lietuvė liko šokiruota. Pasak Agnės, ši sritis saloje stipriai atsilikusi. Lietuvoje burnos higienistės diplomą įgijusią Agnę vertino darbdaviai, moteris galėjo džiaugtis nemažu atlyginimu, o Kipre viskas kitaip – moteris ilgainiui suprato, kad vietiniai žmonės nesupranta jos pareigų. Kurį laiką padirbusi burnos higieniste Agnė Slavėnaitė suprato, jog kipriečiai visiškai neprižiūri dantų, o daugeliu atvejų situacija yra tiesiog tragiška.

Dirbant medicinoje finansiškai nebuvo gerai – neslėps Agnė. Todėl ji ir pasuko į nekilnojamo turto sritį, kurioje dabar nardo kaip patyrusi žuvis. „Kiti žmonės manimi tikėjo labiau nei aš pati. Jie jautė, kad aš galiu tapti gera prabangių namų pardavėja“, – sakys Agnė, kurią vadovui net teko įkalbinėti imtis naujos profesijos. Nuėjusi ilgą kelią šioje saloje moteris čia jaučiasi pagaliau atradusi save.  A. Slavėnaitės istorija LRT TELEVIZIJOS laidoje „Emigrantai“ – šį antradienio vakarą, 19:30.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...