captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Nes man tai rūpi“: kaip tvarkosi, kertasi ir modernėja senasis Kaunas

„Kaunas tvarkosi“ – tokiais skelbimais pasidabinusi laikinoji sostinė išgyveno pilną skandalų vasarą. Masiškai kertami medžiai gražiausiose gatvėse, miestiečių protestai ir taikių protestuotojų sulaikymas virto diskusijų banga – kaip turi vystytis miestas, koks turi būti modernus Kaunas, ką reikia išsaugoti ir ką keisti?  
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Laikinosios sostinės įvaizdį keičiantis miestas siekia tapti modernia XXI amžiaus Europos kultūros sostine. Tarpukario laikas, suteikęs Kaunui išskirtinį vaidmenį Lietuvos istorijoje, paliko nepaprastai vertingų pėdsakų – modernios architektūros Žaliakalnį, unikalių pastatų Laisvės alėjoje, kavinių gyvenimo, kultūros klestėjimo, savanorystės tradicijų. Tačiau ilgai užsibūti laikinosios sotinės  prisiminimuose yra pavojinga, miestas turi keistis. Kokias vertes reikėtų išsaugoti, kas yra svarbu  ir aktualu ateinančioms kartoms? Ar vyksta diskusijos apie miesto vertybes? Kiek dar liko senojo Kauno?

Norėdami atsakyti į kai kuriuos klausimus leidžiamės į kelionę po senąjį ir naujai kuriamą miestą. Du ilgamečiai Kauno piliečiai - kompozitorius Giedrius Kuprevičius ir architektas Audrys Karalius - mus lydi šioje kelionėje.

Laidą veda Jolanta Kryževičienė.

Režisierė Jolanta Stripeikienė.

 

„Nes man tai rūpi“ – spalio 2 d., pirmadienį, 20.30 val. per LRT Kultūrą.

Laida kartojama spalio 3 d. 13.30 val.

 

https://www.facebook.com/nesmantairupi/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...