captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Mūsų gyvūnai“: kaip supažindinti šunį su naujuoju šeimos nariu – kūdikiu?

Šuo ir kūdikis. Kaip supažindinti šunį su naujuoju šeimos nariu – kūdikiu? Aišku viena – šunys pamilsta šeimininkų vaikus, vaikai pamilsta šunis. Tačiau vis tiek jie vienas kitam yra labai pavojingi. Žinoma, didesnis pavojus gresia kūdikiui. Aiškinsimės, kaip supažindinti, o dar svarbiau, pasiekti abipusio supratimo ir saugios aplinkos vaikui namuose.

Savo patirtimi dalinsis jaunos mamos, o kinologai pateiks vertingų patarimų, pav., ką daryti, kad kūdikiui pradėjus verkti, šuo be jokio erzelio ir pykčio, netgi priešingai, patenkintas keliautų į savo guolį. 

Ar matėte, kaip vandenyje tarytum paukštis danguje sklendžia gėlavandenės rajos? Lengvumas ir jų kūno plastika užburia vos pamačius. Rajos, kurias galima auginti akvariumuose, randamos vandenynų rifų papėdėse, lagūnose. Specialistai sako, kad kai rajos adaptuojasi akvariume, maisto kiekį reiktų sumažinti. Taip pristabdomas jų neribotas augimas. Rajoms reikalingi erdvūs akvariumai, su didele, smėlio dugno plokštuma. Daugelis iš rajų mėgsta pasirausti, užsikasti grunte. Kaip rajos jaučiasi Lietuvoje ir kokiomis neįprastomis savybėmis pasižymi, kalbėsimės su šių egzotinių gyvūnų šeimininku Žilvinu, kuris jau šešerius metus gėlavandenes rajas augina savo namuose.

Kaip manote, kieno šuo galėtų būti vardu Lasė? Tai, kad kolio veislės kalytė, tikriausiai, atspėti nesunku, juk dar visi prisimename filmą apie Lesę. O kodėl Lasė? T.y., raidė E pakeista į A? Tampa suprantama, kai sužinai, kad tai Aistės Lasytės, buvusios grupės ,,Liūdni slibinai“ solistės, šuo. Tiesiog vardas priderintas prie šeimininkės pavardės. Taigi, kokia ta Lasė? Pokalbis sukosi apie Lasės laimę, kuri, pasirodo, telpa į kamuoliuką. Tai ne tik žaislas, greičiau - tai stebuklingas daiktas, kuris magiškai veikia šunį, vis pripildydamas širdelę laimės ir skatinantis džiaugsmingai pašokti net iš saldžiausio šuns sapno. Dar pasakysim, kad Lasė miega dailioje antikvarinėje sofoje, turi savo kambarį, svetainę, kur ir svečiavosi laidos „Mūsų gyvūnai“ kūrybinė grupė.

„Mūsų gyvūnai“ – spalio 8 d., sekmadienį, 11:30 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Vedėja Rasa Eilunavičienė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...