captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Mūsų gyvūnai“

Labradoro retriveris – daugelio svajonių šuo. Vien jo draugiškas žvilgsnis ir švelnus kailiukas tarytum žada, jog tai ne tik puikus kompanijonas, bet ir labai prieraišus, paklusnus šuo. O koks jis yra iš tiesų? Ką sako veislės specifikacijos? Blondinas? Briunetas? Lėtas? Energingas? Švelnus? Sargus? Kaip jis sutaria su vaikais? Ar tinkamas valstybės apsaugos tarnybai?  Apie šios veislės keturkojus, kalbės ne tik jų veisėjai, bet ir ypatybes atskleis veterinarijos gydytojas.

Išduosime paslaptį – visai neseniai LTV laidos ,,Labas rytas“ vedėjas Arnas Mazėtis įsigijo būtent retriverių veislės šunytį. Apie savo augintinio Bario išdaigas laidoje pasakos ir naujai iškeptas šuns šeimininkas.

Ar žinote, kaip atrodo mažiausios pasaulio katės? Singapūro pilkakailės ir žaliaakės tokiomis pripažintos oficialiai. Suaugusi katė sveria vidutiniškai du kartus mažiau nei daugelis kitų kačių – vos 1,5-2 kilogramus. Nors Lietuvoje jų yra visai nedaug, mes nufilmavome ne tik Singapūro kates, bet ir jų mažylius. Susiglaudę ir miegantys kačiukai labiau primena porcelianines statutėles. Veislyno, kuriame lankėmės, šeimininkė Dovilė Intienė pasakoja, kad kažkada šios katės gyveno Singapūro gatvėse. Kai mieste lydavo lietus, katės (būdamos mažutės) lengvai galėdavo pasislėpti siauruose lietaus vamzdžiuose. Tuo, žinoma, miestelėnams pridarydamos daug rūpesčių. Todėl buvo įsakyta jas naikinti. Tačiau vieną kačiukų porelę išgelbėjo amerikiečių pora. Galime teigti, kad kartu pasauliui išgelbėjo ir Singapūro kačių veislę.

Auginant narveliuose graužikus, būtina rūpintis jų švara. Tai, ko gero, ne pats maloniausias užsiėmimas juos auginantiems vaikams, tačiau tvirtiname, kad labai svarbus sveikatą užtikrinantis rūpestis. Su veterinarijos gydytoja kalbėsimės apie jūrų kiaulyčių higieną: kada ir kaip kirpti nagučius, ar reikia kiauliukus maudyti, valyti jiems ausis, šukuoti, kada keisti kraiką? Nagų karpymo procedūrose pozuos vienuolikmečio Martyno jūrų kiauliukas, vardu Bruolis.

„Mūsų gyvūnai“ – spalio 1 d., sekmadienį, 11:30 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Vedėja Rasa Eilunavičienė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...