captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Folkšokas 2017“

Lietuvių liaudies muzika – sunkokas žanras Juk ne kiekvieną dieną klausomės sutartinių, raudų, partizanų dainų ar liaudiškų romansų, o jaunimui šį muzika ir visai nesuprantama. Ar įmanoma tradicinę liaudies muziką pritaikyti XXI amžiaus klausytojų skoniui, ar galima ją „apvilkti“ į šiuolaikinį rūbą taip, kad šimtametis mūsų kultūrinis paveldas skambėtų klubuose ir per radijo stotis?

Atgimusio projekto „Folkšokas“ pakviesti Lietuvos kompozitoriai ir aranžuotojai priėmė šį nelengvą iššūkį. Keletą mėnesių garso įrašų studijose virė įtemptas darbas. Savo versijas, kaip įsivaizduoja šiandien skambant liaudies muziką, pateikė Andrius Mamontovas, Stanislovas Stavickis-Stano, Deivydas Zvonkus, Andrius Borisevičius, Algirdas Drėma, Marius Matulevičius, Česlovas Kriščiūnas, Igoris Kofas, Aras Žvirblys, Lukas Pačkauskas, didžėjai Domas G ir Dapa Deep, garso režisieriai Artūras Pugačiauskas ir Jaroslavas Bobrovas. Visų jų darbo rezultatas – naujai nuskambėjusios net 35 lietuvių liaudies dainos, pretenduojančios tapti šių dienų hitais. Pasirinkti kiekvienam tikrai yra iš ko: liaudiška muzika virto klubiniais remiksais, rokenrolais, tango, folkroku ir net repu!

Prieš 15 metų gimęs „Folkšokas“ (ar dar pamenate „Biplanų“ „Anzelmutę, A. Mamontovo „Hakerių polką“ ar Violetos Riaubiškytės „Nebegrįšiu laukų takeliu“?) šiemet sugrįžta su trenksmu: liaudies muzikos laukia įspūdinga scena, net 300 kilovatų galios koncertinis apšvietimas bei specialios vaizdo projekcijos. Į „Folkšoko 2017“ sceną pakils daugiau kaip 40 grupių ir atlikėjų: „Čilinam", Lukas ir „Golden Age“, „Queens of Roses“, „69 danguje“, „Čiutyta“, „Kitava“ ir AroLieta, „TaRuta“ (Ukraina), „Ratilio“, „Martvežiai“, „Mingė“, Edmundas Kučinskas, Katažina Zvonkuvienė, Liepa Mondeikaitė, Igoris Kofas,  Vytautas Šiškauskas ir Loreta Sungailienė, Vytautas, Eglė ir Ieva Juozapaičiai, Neda Malūnavičiūtė, Deividas Bastys, Tadas Juodsnukis, Žilvinas Žvagulis ir Irena Starošaitė, Darius Gakas (Australija), Aleksandras Makejevas, Gražvydas Sidiniauskas, Marija Beržė, Justina Budaitė, Jurijus Veklenko, Laurita Peleniūtė, Dapa Deep ir Monee, visas būrys muzikantų ir šokėjų.

„Folkšokas 2017“  – rugsėjo 16 d.per LRT televiziją. Vedėjai Loreta Sungailienė ir Stano.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...