captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nacionalinė paieškų tarnyba

Pradėsime nuo paieškų, kurios pasiekė mus iš Ispanijos. Ispanijoje gyvenanti vokietė Angelika Nikolai kreipiasi į visus Lietuvos gyventojus, prašydama padėti jai surasti mamos, Ruth Burchant, gimusios 1924-aisiais Tauragėje, artimuosius.
Laidos vedėja Palmira Galkontaitė.
Laidos vedėja Palmira Galkontaitė.

O štai Arūnas nežino nei vardų, nei pavardžių tų, kurių ieško. Visos jo žinios – tik gandai, tik jį užauginusių žmonių pasakojimų nuotrupos. Ir tas užkertantis kelią paieškoms verdiktas – pamestinukas, vieną 1968-ųjų žiemos dieną, tiesiog pamestas greitkelio atkarpoje tarp Cinkiškio ir Kėdainių.

Senus laikus mena ir kitos šio vakaro paieškos. Paieškos, kurių dalyvių nesieja jokie giminystės ryšiai. Tačiau, kaip ne kartą turėjome progos įsitikinti, giminystė pati savaime negarantuoja artumo. Ir žodžiais sunku paaiškinti, kodėl vieni žmonės tik trumpam užklysta į mūsų gyvenimą, o kiti ateina, kad išliktų.

Na o prieš trejus metus pasakojome apie vienos moters, atvykusios pas mus iš Rusijos, kaimyninio Karaliaučiaus, paieškas. Roma, toks moters vardas, ieškojo Lietuvoje savo artimųjų: niekada nematyto vyresniojo brolio ir lyg blankus epizodas jos atmintyje išlikusios sesers Laimos.

Tąsyk, kai ieškojome Romos artimųjų, buvome priversti gerokai pasukti galvas, o kiek vėliau įveikti ir tikriausiai įgimtą lietuvišką įtarumą bei atsargumą. Kantriai aiškinti, jog nesuklydome, kad aplankėme būtent tuos, kurių ieškojome. Ir ką gi, dar po kelių dienų jau stebėjome jautrų ir be galo nuoširdų pirmąjį seserų susitikimą.

Dabar, po trejų metų, nutarėme pasidomėti, kaip gi jos bendrauja, ar apskritai bendrauja, šiandien? Ar peržengė bŪtus įtarinėjimus, ar randa laiko, o svarbiausia noro vienA kItai? Pagaliau, ar jaučia iš tiesų esančios seserys?

Nacionalinė paieškų tarnyba, šeštadienį, 18.30 val. Vedėja Palmira Galkontaitė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...