captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Emigrantai“: mokytoja iš Elektrėnų Kipre tapo masažuotoja

Antradienio vakarą LRT televizijos laidoje „Emigrantai“ – istorija apie pokyčius. Laidos herojė Nijolė Lešinskienė pakeitė ne tik šalį, klimatą bei kalbą, bet ir požiūrį į gyvenimą, pasirinko visiškai kitokią profesiją, išsilaikė motociklo vairavimo teises. „Tie, kas žiūrės šį reportažą, manęs nepažins“, – sakys penkiasdešimtmetė moteris.
Nijolė Lešinskienė.
Nijolė Lešinskienė.

Dvidešimt ketverius metus Elektrėnų mokykloje fizikos mokytoja pradirbusi Nijolė, kaip pati sako, buvo rami, nuspėjama moteris. Ji buvo susitaikiusi su tuo, ką turi, ir bijojo gyvenime ką nors keisti. Vis dėlto, jeigu rytais pabundi ir susimąstai, kad kažko tavo gyvenime trūksta – vadinasi, reikia kažką keisti.

Nijolę kolegos vadino gera mokytoja, ją mylėjo mokiniai, fizika buvo tas dalykas, apie kurį galėjo kalbėti valandų valandas. „Tačiau kartais, net ir su didžiausia meile, romanai ima ir pasibaigia“, – aiškins Nijolė. Sakys, tiesiog perdegusi vienoje srityje. „Jaučiausi, kad stoviu vietoje, nebetobulėju, pasidarė nuobodu“, – laidoje „Emigrantai“ kalbės masažuotoja Kipre tapusi moteris.

Ilgą laiką Nijolė po vasaros sezono Kipre grįždavo į savo butą Elektrėnuose, tačiau atsiradęs vietinis mylimasis kiek pakoregavo gyvenimo ritmą. Štai tada lietuvė tapo nuolatine šios salos rezidente. Kipras Nijolei ne vien tik darbas. Ji niekaip negali atsigrožėti šia sala. Kai tik turi laisvadienį, keliauja po įvairius miestelius.

„Šioje saloje tapau nauju žmogumi, esu drąsesnė“, – pripažins Nijolė. Jau septynerius metus savo namais tapusią salą ji vadina rojumi, tačiau pripažįsta, kad vis tiek jaučia didžiulį prisirišimą prie savo gimtojo miesto. „Gyventi be nuolatinių grįžimų negalėčiau“, – sakys ji.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...