captcha

Jūsų klausimas priimtas

J. Marcinkevičiaus dviejų dalių drama-poema „Mindaugas“. Premjera.Tiesioginė transliacija iš Valdovų rūmų

Išskirtinis reginys Liepos 6-ąją laukia LRT KULTŪROS žiūrovų. Valdovų rūmų muziejus kviečia Valstybės gimtadienį paminėti išskirtine šiuolaikinio teatro spektaklio premjera – Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos didžiajame kieme moderniai atgimstančia Justino Marcinkevičiaus dviejų dalių drama-poema „Mindaugas“. Tiesioginės transliacijos per LRT KULTŪRĄ pradžia – 22 val.

J. Marcinkevičiaus darbai yra vieni svarbiausių lietuviškojo literatūros kanono kūrinių, formuojančių ir kuriančių kultūrinę savimonę nuo jų išleidimo sovietiniais laikais iki šių dienų. „Rašytojas yra ir bene aktyviausias nacionalinės kultūros sargas, savotiškai transformuojantis kultūrinį palikimą į dabartį ir į ateitį“,  teigė J. Marcinkevičius. Mindaugo asmenį, valdovo vaizdinį ir valstybės pamatų kūrimo istoriją šį kartą atskleidžia jaunos kartos režisierės Marijos Simonos Šimulynaitės suburta komanda, interpretuojanti jau klasika tapusį J. Marcinkevičiaus kūrinį. Šis kolektyvas šiuolaikiškai, pasitelkdamas šokį ir vizualias projekcijas, pristato dramą „Mindaugas“ dabarties ir ateities kartoms.

„Mindaugas“ – tai šiuolaikinio teatro spektaklis, jungiantis dramą, šokį, video multimedijas, konceptualią scenografiją ir ypatingą apšvietimo dizainą. Šis spektaklis pateikiamas per meninę prizmę, suprantamą šių dienų kartai. Tai tarsi savotiška agitaciją – už tai, kas mes esame. Šios tapatybinės vertybės spektaklyje pateikiamos patraukliai, įtaigiai ir šiuolaikiškai.

J. Marcinkevičiaus drama-poema byloja dabar, kaip niekada, aktualia Lietuvybės tema, kuri turi žadinti ir skatinti jaunąją kartą kovoti už savo tėvynę, už savo šalį, savo šaknis bei save pačius.

Premjeroje dalyvaujantys aktoriai, šokėjai bei visa kūrybinė grupė – jaunoji karta, mąstanti ir komunikuojanti  XXI a. scenine kalba. Spektaklio optinis pateikimas remiamas simbolio teatro principais.

Projekte kuriamos vizualizacijos, sinchronizuotos su muzikiniu fonu, pateikiamos ant masyvios scenografijos pagrindo. Jos įtaigiai perteikia Lietuvos istorijos vingius, reikšmingų lūžinių momentų valstybės raidoje svarbą, turinčią įtakos mūsų gyvenimams iki šių dienų.

Jaunosios kartos aktoriai tarsi šių dienų dienų „Mindaugai“, „Mortos“, „Vykintai“ įkūnija iškilias XIII a. asmenybes, formavusias mūsų tėvynės pamatus.

Režisierė ir choreografė MARIJA SIMONA ŠIMULYNAITĖ
Kompozitoriai MYKOLAS NATALEVIČIUS, FRANCIS POULENC
Vaizdo instaliacijų autorius RIMAS SAKALAUSKAS
Apšvietimo dizaino autorius ANDRIUS STASIULIS

Vaidina:
MINDAUGAS Jonas Čepulis
MORTA Aleksandra Metalnikova
DAUMANTAS Žilvinas Beniuševičius
VYKINTAS, SENIS Emilis Pavilionis
VISMANTAS, ZYVERTAS Mantas Barvičius
DAUSPRUNGAS Aleksandras Kleinas
BALTASIS METRAŠTININKAS  Telmanas Ragimovas
JUODASIS METRAŠTININKAS  Igoris Abramovičius
ŠAUKLYS, ŽEMAITIS  Karolis Legenis 
ŽYGŪNAI, VOLUINĖS KUNIGAIKŠČIAI, PASIUNTINIAI, KARIAI:
Karolis Šemetas, Gediminas Švendravičius, Ignas Armalis, Aistis Kavaliauskas

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...