captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Tegul šventei Lietuvos himnas pradžią duos“. Šventinis renginys, pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį. Tiesioginė transliacija.

Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, lygiai 21 val. Lietuvos himnas pirmą kartą skambės nuo šimto mūsų šalies piliakalnių. Iškilmingam, lietuvius visame pasaulyje sujungiančiam momentui pasirengti padės speciali tiesioginė transliacija per LRT (radiją ir televiziją, LRT.lt), kurią ves Andrius Tapinas. Transliacija nuo pagrindinio šiemet – Dubingių – piliakalnio prasidės 20 val
Linos Fisheye nuotr.
Linos Fisheye nuotr.

„Tautiškai giesmei“ toną užduos žymūs Lietuvos atlikėjai, nusprendę tapti kurio nors piliakalnio „Tautiškos giesmės“ šaukliais. Šiuo simboliniu veiksmu jie visi drauge duos pradžią ir Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio šventei.

„Aš gimiau okupuotoje, vėliau gyvenau nepriklausomybę atgavusioje šalyje, o dabar gyvenu Lietuvoje, kuri yra garbinga Vakarų pasaulio valstybė bei ori tarptautinių organizacijų narė. Visą mūsų šalies transformaciją išgyvenau asmeniškai ir mačiau savo akimis tuos svarbius istorinius įvykius. „Tautiška giesmė“ yra mūsų pergalės ir triumfo simbolis. Jos giedojimas yra ne tik didžiulė garbė, bet kartu ir priminimas, jog esame laisvi ir savo gyvenimą kuriame patys“, – teigė Andrius Mamontovas, vieningam himno giedojimui toną užduosiantis nuo Dubingių piliakalnio.

„Tautiškos giesmės“ šaukliais taip pat tapo Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“, kurie himną giedos nuo Upytės piliakalnio, Panevėžio rajone, bei Neda Malunavičiūtė, toną „Tautiškai giesmei“ užduosianti nuo Ukmergės piliakalnio viršūnės. Nuo Ukmergės piliakalnio giedos ir grupė „Bjelle ir Peru“.  Prie projekto taip pat prisijungė Rosita Čivilytė, sutikdama himną giedoti nuo Ukmergės rajono piliakalnio, Česlovas Gabalis, kuris giedos nuo Jonavos piliakalnio, Donalda Meiželytė nuo Pūniavos piliakalnio Alytaus rajone bei daugelis kitų.

Ant kitų piliakalnių himną giedos Kostas Smoriginas ir Petras Vyšniauskas, Saulius Petreikis  su „Ave Vita” choro grupe, jaunosios solistės Valerija Iljinaitė, Miglė Pivoriūnaitė, Milda Rasilavičiūtė ir sutartinių giedotojos Loreta Sungailienė, Audronė Vakarinienė, Vilija Vaitkienė, vokalinė grupė „Retro Colors” ir dainininkas Dainoras Varnas, pianistas Paulius Zdanavičius ir Rūta Ščiogolevaitė, Artūro Noviko džiazo mokykolos vokalinė grupė „Jazz Island”, Kortyna Juodzevičiūtė.

Visų piliakalnių, ant kurių bus giedama „Tautiška giesmė”, žemėlapį galima rasti http://www.tautiskagiesme.lt/#map.

„Vieningai lietuvių giedama „Tautiška giesmė“ jau tapo modernia mūsų tautos tradicija ir didžiausiu mus apjungiančiu veiksmu. Džiugu, kad šiemet prie iniciatyvos taip aktyviai jungiasi ir visi Lietuvos atlikėjai. Vieni jų žinomi visoje šalyje, kiti gal labiau savo mieste ar rajone, kur visuomet yra laukiami ir mylimi. Į organizavimą aktyviai įsijungė ir savivaldybės, kurios ir išrinko 100 projekto piliakalnių. Manau, kad tik taip, į pasiruošimą šventei įsijungus visai Lietuvai – atlikėjams, savivaldybėms ir piliečiams – galime iš tiesų šventiškai pasitikti mūsų visų valstybės šimtmetį“, – teigia iniciatyvos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ vadovas Raimundas Daubaras.

Šventinę dieną Dubingiuose vainikuos Tautinio kostiumo metams skirtas koncertas „Išausta tapatybė“. Simboliškai iš tėvų ir senolių skrynių perimtus, kiekvienam brangius drabužius demonstruos tautinio kostiumo konkurso dalyviai, muzikuos vienas žymiausių Lietuvos džiazo muzikos kūrėjų ir atlikėjų Dainius Pulauskas su grupe, į vientisą specialiai renginiui sukurtą kompoziciją supindamas šiuolaikinę  ir tradicinę lietuvių muziką, Veronikos Povilionienės, Kotrynos Juodzevičiūtės, Skirmanto Sasnausko, sutartinių giedotojų grupės „Trys keturiose“, kitų atlikėjų balsus.

Koncerto pradžia – 21.45 val. Renginį ves Eglė Daugėlaitė, tiesiogiai transliuos LRT TELEVIZIJA.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...