captcha

Jūsų klausimas priimtas

Tikrais istoriniais įvykiais paremta karinė drama „Patriotas“ (Patriot)

Vaidina: Mel Gibson, Heath Ledger,  Chris Cooper, Tcheky Karyo, Donal Logue, Joely Richardson, Rene Auberjonois, Tom Wilkinson, Gregory Smith, Jason Isaacs, Leon Rippy, Adam Baldwin, Lisa Brenner, Jay Arlen Jones, Joey D. Vieira

Filmo  "Patriotas" scenarijus remiasi tikrais istoriniais įvykiais, tačiau pagrindinių herojų vardai ir likimai yra pakeisti.

1775 metais  prasideda karas, amerikiečiai stoja į kruviną kovą su britų pulkai. Karo didvyris Benjaminas Martinas, kuris dėl savo greitumo ir sugėjimo laimėti sunkiausią mūšį  gavo pravardę "Vaiduoklis", pasirenka ramų gyvenimą neseniai įkurtoje asmeninėje plantacijoje. Čia yra jo paties rankomis pastatytame namas ir mirusios gimdymo metu mylimos žmonos, kapas. Benjaminas nenori kariauti, nenori prarasti septynerių savo vaikų ar palikti juos našlaičiais.

Netrukus karas pasiekia Pietų Karolinos žemes. Vyriausias Benjamino sūnus Gabrielis  nusprendžia užsirašyti į armijos gretas. Drąsus ir patriotinių jausmų kupinas jaunuolis nekreipia dėmesio į tėvo prieštaravimus. Benjaminas puikiai žino, koks yra tikrasis karas. Žiaurūs ir baisūs sapnai bei praeities prisiminimai neduoda ramybės iki šiol. Todėl jis  nenori, kad jo sūnus taptų žudiku. Tačiau Gabrieliui atrodo, kad karas yra teisingas dalykas, skirtas narsiems, galvojantiems apie šalies ateitį ir nuotykių beieškantiems žmonėms.

Po dviejų metų Gabrielis grįžta iš mūšio sunkiai sužeistas. Benjaminas priglaudžia ir  išsigelbėjusius kolonistus, ir britų karius. Generolas Williamas Tavingtonas apkaltina "Vaiduoklį" priešų slėpimu ir įsako sudeginti jo namą.O s9nų Gabrielį apkaltina šnipinėjimu ir nuteisia mirties bausme pakariant visų gyventojų akivaizdoje.

Taip Benjaminas Martinas vėl  privertas vėl iškelti karo kirvį. Neturėdamas pagalbininkų, "Vaiduoklis" įtraukia į kruviną kovą ir kitus savo mažamečius vaikus (vieną iš jų nužudo generolas Tavingtonas)

Padedamas geriausio savo draugo pulkininko ir savo šeimą praradusio prancūzų kario Jeano Villneuve'o Martinas pradeda kurti savo tautiečių karių armiją. Jam tai mūšis ne tik už jaunos valstybės nepriklausomybę, bet ir už savo šeimą. "Vaiduokliui" labiausiai rūpi atkeršyti už skurdą, sudegintus namus ir sūnaus mirtį ...

Karinė drama

JAV

2000

N-14

Režisierius: Roland Emmerich

 The Patriot
(2000) on IMDb

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...