captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Specialus tyrimas“: už ką skaičiuojami mokesčiai kaimo daugiabučių gyventojams?

Jonavos rajone buvusiuose vieno aukšto bendrabučiuose žmonės gyvena be vandentiekio ir kanalizacijos. Semiasi vandenį iš šulinio, naudojasi lauko tualetais. Tačiau šiuose namuose įregistruota po penkis ar keturis butus, todėl jie priskiriami daugiabučiams. Iki šiol savarankiškai tvarkęsi Didžiojo Raisto kaimo gyventojai netikėtai sulaukė sąskaitų už jiems priskaičiuotas komunalines paslaugas. Jų daugiabučius ėmėsi administruoti viena didžiausių rajono bendrovių – „Jonavos paslaugos“.

Be patogumų gyvenantys žmonės nesupranta, už ką turi mokėti. Aplinkos ministerijos Būsto skyriaus vedėjas Ramūnas Šveikauskas sako, kad nesvarbu, kur stovi daugiabutis ir kokiomis sąlygomis jame gyvena žmonės. Bendro naudojimo turtą prižiūrėti būtina ir kaime.

Didžiojo Raisto gyventojai pasakoja, kad iš „Jonavos paslaugų“ gavo skirtingas sąskaitas. Vieniems priskaičiuota mažiau nei dvidešimt eurų, kiti turėjo susimokėti net šešiasdešimt ar septyniasdešimt eurų. Logiška, kad didesnius butus turintys žmonės moka daugiau, tačiau dviejų kambarių bute gyvenanti Vladislava sako, kad jos kaimynė gavo net šešiasdešimties eurų sąskaitą, kai tuo tarpu ji pati sumokėti turėjo tik šešiolika eurų. Pasak moters, abi gyvena identiškuose butuose – du kambariai ir virtuvė, kiek daugiau nei penkiasdešimt trys kvadratiniai metrai.

Ar gali šitaip skirtis kaimynių gautos sąskaitos ir už ką mokėti privalo kaimo daugiabučių gyventojai – laidoje „Specialus tyrimas“ ketvirtadienio vakarą 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Vedėjas Daumantas Butkus.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...