captcha

Jūsų klausimas priimtas

Gedulo ir vilties dieną – paramos koncertas „Misija Sibiras“ per LRT

Išsaugokime kiekvieno ištremto ir įkalinto Lietuvos gyventojo vardą ir likimą – kviečia LRT ir projektas „Misija Sibiras“. Minint 76-ąsias tremties pradžios Lietuvoje metines, birželio 14-ąją, Gedulo ir tremties dieną, prieš pat vidurdienį visoje Lietuvoje skelbiama tylos minutė, o vakare bus transliuojamas paramos koncertas „Misija Sibiras 2017” (vedėjai Ignas Krupavičius ir Gerūta Griniūtė).

Tiesioginės transliacijos metu prisidėti prie gyvosios istorijos įamžinimo kvies visas būrys žinomų atlikėjų: Girmantė Vaitkutė, Loreta Sungailienė, Gabrielius Vagelis, Eugenijus Chrebtovas, Deividas Norvilas, grupė „The Backs“. Koncerto metu surinktos lėšos bus skirtos netrukus prasidėsiančiai šių metų ekspedicijai į Rusijos Irkutsko sritį, kur bus tvarkoma daugiau nei 10 skirtingų lietuvių kapinių bei susitinkama su lietuviais Nižneudinsko ir Tulūno rajonuose.

Per visą tremties laikotarpį iš Lietuvos buvo ištremta daugiau nei 131 000 gyventojų, dar apie 156 000 lietuvių buvo įkalinta. „Tremtis nėra vien skaičiai ar datos. Gyvuliniais vagonais Sibiro kryptimi pajudėjo žmonės su  skirtingais likimais, istorijomis ir mintimis, todėl šiemet svarbu parodyti, kad kiekvienas likimas yra svarbus“, – pasakoja projekto „Misija Sibiras“ vadovas Ignas Rusilas.

„Misija Sibiras“ gyvosios istorijos išsaugojimu rūpinasi ištisus metus, vykdami į ekspedicijas, kurių metu tvarkomos lietuvių kapinės bei susitinkama su Sibire tebegyvenančiais lietuviais. Po ekspedicijų komandos dalyvių istorijos keliauja po Lietuvos ir pasaulio bendruomenes pristatymų metu, todėl visuomenės parama projektui yra nepaprastai svarbi.

Prisidėti prie gyvosios istorijos išsaugojimo kiekvienas gali jau dabar numeriais 1891 (auka 2 EUR) ir 1892 (auka 3 EUR) arba aukojimo portale aukok.lt.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...