captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Specialus tyrimas”: karas dėl vietos ...po žeme

Kauno Petrašiūnų kapinėse, regis, karaliauja ramybė ir rimtis. Tačiau taip gali pasirodyti tik iš pirmo žvilgsnio. Prestižinėse miesto kapinėse jau kone dešimtmetį vyksta karas dėl ...kapo.

Kauno Petrašiūnų kapinėse, regis, karaliauja ramybė ir rimtis. Tačiau taip gali pasirodyti tik iš pirmo žvilgsnio. Prestižinėse miesto kapinėse jau kone dešimtmetį vyksta karas dėl ...kapo.

Dėl teisės valdyti poros kvardratinių metrų kapavietę dvi giminės tapo nuožmiais priešais. Vieni kitus kaltina kapavietės užgrobimu, savivaliavimu, melu ir įvairiais kitais dalykais, kurie įžiebė nesantaiką.  Aršūs ginčai persikėlė net į teismus, kad būtų nustatytas teisingumas. Mat viena kariaujanti pusė abejoja, kiek artimųjų kita konflikto pusė iš tiesų šiame kape palaidojusi.

Ponia Dalia šiandien su ašaromis įrodinėja, kad kape tikrai palaidota jos motina. Tuo metu Dalios nuoširdumu netiki kitoje barikadų, o šiuo atveju – kapo – pusėje kovojanti ponia Danutė.

Kapo istorija prasideda prieš beveik prieš septynis dešimtmečius. Pirmasis joje palaidotas asmuo yra Jonas. Teisėtas ponios Danutės dėdė. Jos mamos brolis.

Kitai į kapavietę pretenduojančiai pusei, p. Daliai, velionis Jonas nėra giminė. Tad kokiu pagrindu kapavietėje pradėti laidoti Dalios giminaičiai? Dalia paaiškina, kad po Jono mirties praėjus vos mėnesiui mirė Jono sugyventinė Elena. O ji – Dalios teta.

Nežinia kieno iniciatyva ir kodėl Elena buvo  palaidota tame pačiame kape kartu su sugyventiniu Jonu. Tačiau faktiškai viename kape realiai atsiranda dvi duobės ir du paminklai. Konfliktas – užprogramuotas.

Tačiau peštynės dėl mirusiųjų prasidėjo visai ne dėl to. Kol palaidotų žmonių abejose kapo duobėse buvo nedaug, šeimos tarpusavyje nesivaidijo. Tvarkė savo žemės lopinėlį kapavietėje ir net žvakutes prie kaimynų paminklo per Vėlines uždegdavo. Tačiau metai bėgo ir vienas po kito laidojami žmonės pradėjo netilpti į kapavietę. Kitaip tariant, kapas tapo ankštas. Štai tada ir prasidėjo kova dėl vietos. Po žeme.

Ponia Dalia sunerimo, kad Danutės šeima gali užvaldyti kapo dalį, kurioje ilsisi jos artimieji: teta, seneliai ir motina. Dalia nusprendė padalinti amžino poilsio vietą: nieko neatsiklausiusi kapo viduryje pastatė betoninę pertvarą. Kilo karas, persikėlęs jau į teismus.

Į šią painią, tragikomišką istoriją įtraukta ir Kauno savivaldybės įmonė „Kapinių priežiūra“. Pradėjus traukti kapų numeracijos žurnalus ir aiškintis už ją atsakingus asmenis, atsirado dar daugiau painiavos ir vietos spekuliacijoms. Valstybės tarnautojai net įtarti dokumentų klastojimu. „Specialus tyrimas” apie tai – šį vakarą, birželio 1 d. 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Vedėjas Daumantas Butkus.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...