captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stiliuje“ – aktorė Nijolė Narmontaitė, kūrybos polėkį atradusi teatre

Aktorė Nijolė Narmontaitė, parašiusi jau tris knygas, sustoti neketina. „Kai pradėjau prieš penkerius metus, niekas net nesuprato, kuo čia aš užsiimu. Galvojo, kokią brošiūrėlę išleisiu, o išėjo kalnai medžiagos“, – pasakoja Nijolė. O išleidusi trečią knygą, susivokė, jog bus ir ketvirta. Skaitytojai visas tiesiog iššlavė iš knygynų ir tiražus teko kartoti ne sykį. Pripažindama, jog rašymas traukė nuo jaunystės, pastebi, jog ilgai nepasitikėjo savo jėgomis. Ir net neįsivaizdavo, kokio palaikymo sulauks iš kolegų aktorių ir susižavėjimo iš skaitytojų Lietuvoje bei kitose šalyse. 
Aktorė Nijolė Narmontaitė<br> BNS nuotr.
Aktorė Nijolė Narmontaitė
BNS nuotr.

„Apvažiavau visus didžiausius lietuvių emigracijos taškus. Liuksemburge buvau dukart, Londone – keturis, keliskart Airijoje. Į susitikimus žmonės važiuoja po kelias valandas ir tie mūsų susitikimai man net spaudžia ašaras“, – pasakoja Nijolė, į teatro metraščius įėjusi ne tik dėl sukurtų vaidmenų, bet ir teatre sklindančių legendų. Kodėl Ukmergėje vietoje gėlių ji gavo grietinės? Kodėl spektaklio metu į aktorę scenoje skriejo apelsinai? Ir ką jos kolegos galvoja apie knygose aprašytas pikantiškas užkulisių istorijas?  

Vilma Vilkytė-Žemaitaitienė – lituanistė, dešimtmetį dirbanti Vilniaus lietuvių namuose, kur mokytis suvažiuoja vaikai iš daugiau kaip trisdešimties šalių. „Čia negali apkerpėti, sustoti, nusibosti sau ir kitiems. Jie pirmąkart išgirsta Maironį, Biliūną 11-toje klasėje. Jie nežino nei „Kliudžiau“, nei „Brisiaus galo“. Juos gali stebinti viskuo“, – sako pedagogė, kiekvienais metais iš vaikų išgirstanti kvapą gniaužiančių istorijų. Pripažįsta, jog apie juos galima rašyti knygas ir stebisi Z kartos ypatumais. Jie puikiai žino savo teises, tačiau pamiršta pareigas. „Kai vaikas tau pasako „atstok“, tai reiškia, jog privalai atstoti, jei sako „pavargau ir nedarysiu“, tai tikrai jis pavargo ir nedarys“, – atvirai kalba mokytoja, kartą net buvusi priversta apsigobti skara, nes taip reikalavo mokinys, atvykęs iš Kazachstano. „Kas tu tokia? Jeigu skaros neužsidėsi, aš su tavim nekalbėsiu. Ir, patikėkit, sėdėjau su skara...“, – nelengvas akimirkas prisimena Vilma. Ką reiškia būti progresyvia mokytoja? Kaip tramdyti tarp vaikų įsiplieskiančias politines aistras klasėje?  

„Stilius“ – šeštadienį, gegužės 20 d., 19.40 val. per LRT televiziją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...