captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Nes man tai rūpi“: Irena Veisaitė – apie besikeičiantį pasaulį, atvirą visuomenę ir žmogaus poziciją

„Visame pasaulyje didėja radikalizmas, nacionalizmas, turtas kaupiasi oligarchų rankose, o žmonėms darosi vis sunkiau gyventi, ypač Lietuvoje. Ką daryti? Spręsti šias problemas reikėtų pradėti nuo savęs“,– sako germanistė, teatrologė, ilgametė Atviros Lietuvos fondo pirmininkė profesorė Irena Veisaitė.
Germanistė<br> teatrologė<br> ilgametė Atviros Lietuvos fondo pirmininkė profesorė Irena Veisaitė. Isaiah Urken (DW) nuotr.
Germanistė
teatrologė
ilgametė Atviros Lietuvos fondo pirmininkė profesorė Irena Veisaitė. Isaiah Urken (DW) nuotr.

Neseniai pasirodžiusioje istoriko Aurimo Švedo pokalbių knyga „Irena Veisaitė. Gyvenimas turi būti skaidrus“. Knygos pristatymuose Irena Veisaitė akcentavo, kad nori daugiau kalbėti ne apie praeitį, o apie dabartį. Laida „Nes man tai rūpi“ paklausė profesorės, kas jai labiausiai rūpi šiandieniniame pasaulyje?

Balandžio mėnesį buvo atnaujinta Atviros Lietuvos fondo veikla. Nepriklausomybės pradžioje pradėjusi veikti nevyriausybinė organizacija per septyniolika metų aktyviai stiprino pilietinę visuomenę, siekė žmogaus teisių užtikrinimo Lietuvoje. Atnaujinta organizacijos veikla liudija, kad šiandien vėl reikia galvoti apie pavojų demokratijai ir atvirai visuomenei.

Ką mums reikėtų išsaugoti ir ko atsisakyti? Kaip reikėtų spręsti šiuolaikinio pasaulio iššūkius – emigracijos laviną, socialinę atskirtį, skurdo didėjimą, nacionalizmo ir radikalizmo stiprėjimą? Ką šiandien gali nuveikti kultūros žmonės, kokį poveikį visuomenėje turi kultūra? 

Apie aktualiausias Lietuvos ir pasaulio problemas kalbamės su profesore Irena Veisaite.


Laidą veda Jolanta Kryževičienė.

Filmuotų siužetų autorė Raminta Jonykaitė.

Režisierė Jolanta Stripeikienė.


„Nes man tai rūpi“ – gegužės 21 d., sekmadienį, 21.00 val. per LRT Kultūrą.

Laida kartojama gegužės 25 d. 14.45 val. 


https://www.facebook.com/nesmantairupi/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...