captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žemės stulpai“ (The Pillars of the Earth)

„Žemės stulpai“ – kupina įtampos istorinė nuotykių saga apie tai, kaip trisdešimt metų buvo statoma didžioji Kingsbridžo katedra.  

„Žemės stulpai“ – kupina įtampos istorinė nuotykių saga apie tai, kaip trisdešimt metų buvo statoma didžioji Kingsbridžo katedra.

XII amžiaus Anglija. Kai  vienintelis karaliaus Henriko I sosto įpėdinis paslaptingai žūsta sudegus ir nuskendus karališkajam laivui, lieka tik nepilnametė karaliaus duktė Mod. Tačiau ji  galės užimti sostą, tik kai jos sūnus taps pilnametis. Po kelerių metų princesė pagimdo berniuką, bet jos tėvas Henrikas I miršta nunuodytas, o valdžią užima karaliaus sūnėnas Steponas. Mod palaikantys aristokratai – jie dar esant gyvam karaliui prisiekė ištikimybę princesei ir jos sūnui – rengiasi maištui. Tarp tų, kurie siekia susigrąžinti sostą, ir nesantuokinis karaliaus sūnus Robertas, Glosterio grafas. Anglų aukštuomenė, bažnyčia ir paprasti žmonės įsitraukia į ilgus metus trukusį pilietinį  karą. Greta pasakojama apie talentingą akmenskaldį Tomą Statytoją. Pastatyti prabangius namus jį pasamdo egoistiškas ir kaprizingas lordas Viljamas Hamlėjus. Dėl savo ambicijų ir tėvų verčiamas kilmingas jaunuolis stengiasi užkariauti įtakingo grafo Bartolomėjaus dukterį Alijaną. Bet mergina atmeta vaikino pasiūlymą ir supykęs Viljamas apsigalvoja dėl statybų, nutraukia kontraktą su Tomu ir padaro jį elgeta. Kartu su šeima Tomas vyksta ieškotis naujo darbo...  

Vokietijoje šis Keno Foleto romanas pagal populiarumą užėmė trečią vietą po Biblijos ir „Žiedų valdovo“ ir 27 vietą sąraše „101 knyga, kurias turi perskaityti per savo gyvenimą“ (101 Books to Read Before You Die). 

Istorinis nuotykių mini serialas

Didžioji Britanija, Vokietija

2010

N-7

Režisierius: Sergio Mimica-Gezzan

Vaidina: Ian McShane, Rufus Sewell, Matthew MacFadyen, Eddie Redmayne, Hayley Atwell, Sarah Parish, Natalia Wörner, Anatole Taubman, John Pielmeier, Robert Bathurst, Clive Wood , Donald Sutherland, Gordon Pinsent, Alison Pill 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close